Kanadské ženy pokračují v hledání místa v olympijském volejbalu a předstihly hostitelskou Čínu

Odvážný a odolný kanadský ženský volejbalový tým zůstává ve hře o místo na olympijských hrách.

Devátý blok zápasu Emily Maglio více než dvě hodiny a 30 minut po prvním podání poslal Kanadu ve středu k pětisetovému vítězství nad Čínou, dějištěm kvalifikačního turnaje pro nadcházející letní hry v Paříži.

Poté, co hostitelé zachránili zápasový bod v rozhodujícím setu, Kanaďan mimo hitler Keira van Rijk inkasoval svůj 26. bod v zápase, nejvyšší bod jejího týmu v zápase, aby svůj tým dostal do vedení a zůstal na stavu 16:15.

Kapitán Alexa Gray přidal 24 bodů pro Kanadu, která vyhrála 28-26, 15-25, 25-23, 22-25, 17-15 a vyrovnala svůj rekord na 2-2 v Ningbo. Čína utrpěla (3:1) první prohru poté, co smetla Ukrajinu, Mexiko a Česko.

„Byl to neuvěřitelně drsný zápas,“ řekl hlavní trenér Shannon Winzer Volleyball Canada. „Tohle nebylo nikdy vyhráno tím, že budeme hrát na jistotu a myslím, že každý v tomto týmu udělal maximum, aby se to stalo.“

„Dnešní noc byla skvělou připomínkou toho, čeho jsme schopni a proč je tato skupina tak výjimečná.“

pozorovala Kanada vyhrála pět setů nad Čínou v olympijské kvalifikaci:

Kanada přežila rozrušenou výhru nad Čínou v olympijském kvalifikačním turnaji

Kanada ve středu porazila Čínu 28:26, 15:25, 25:23, 22:25, 17:15 na kvalifikačním turnaji žen Road to Paris v čínském Ningbo.

Po uvítacím čtvrtku po odehrání pěti setů ve třech ze čtyř zápasů se Kanada v pátek v 1:00 ET utká s Ukrajinou bez vítězství (0-4), která bude živě přenášena na CBCSports.ca, aplikaci CBC Sports a CBC Gem. . Odtud je to na konci týdne 23. místo Mexiko (0-4) a 16. místo Česká republika (1-3).

Kanaďané potřebují skončit na prvním a druhém místě ve skupině A, aby si zajistili místo v Paříži. Je na pátém místě se skóre 2-2 za Srbskem (4-0), Čínou, Nizozemskem (3-1) a Dominikánskou republikou (3-1), která čelí svým nejsilnějším soupeřům v Srbsku (čtvrtek) a Číně. (Sobota).

READ  Kvitová přežije Rossovo vyděšení v otvíráku v Sydney

Zahájili hru prohrou 3:2 s Nizozemskem, než se odrazili a porazili Dominikány stejným skóre. Kanada utrpěla druhou prohru v řadě, v úterý propadla 3:0 s třetím Srbskem.

Japonsko a Turecko vedou skupinu B 4:0, zatímco Itálie a Spojené státy vedou skupinu C 4:0.

Kanada devátá na olympijských hrách v Atlantě 1996

V příštím roce bude prostřednictvím světového žebříčku k dispozici dalších šest olympijských míst.

Kanaďanky se naposledy kvalifikovaly do Atlanty v roce 1996, kde skončily deváté.

Kvalifikace do Paříže zavede kanadský tým poprvé do zámořských zápasů. Kromě Atlanty se Kanada objevila v ženském volejbalu pouze na olympijských hrách v Los Angeles 1984 a Montrealu 1976 a v obou akcích skončila osmá.

Byl to napínavý závěrečný set v Beilun Tiyi Center poté, co se Kanada statečně snažila vyrovnat druhý set.

Vypadalo to, že Číňané dosáhnou vítězství poté, co si vybudovali vedení 6-1, což bylo zvýrazněno trefou Wanga Yuanyuana a Li Yingyinga – kteří dosáhli na zápasové maximum 30 bodů – a také smečí od Diao Linyu.

„Musíme trochu riskovat,“ bylo slyšet, jak Winzerová říká svým hráčům během přestávky poté, co se Čína ujala vedení 3:0.

Ale Kanadě se podařilo snížit manko, částečně díky dvojici Magliových bloků, zatímco čínská chyba v podání přinesla skóre 9-9.

„Bylo tam hodně vzestupů a pádů, ale bojovali jsme s jedním z nejlepších týmů na světě,“ řekl Gray.

Náš blokovací obrana byla něco, o čem jsme tento týden mluvili. Dnes večer to bylo mnohem lepší než v posledních třech zápasech.-Kanadský kapitán Alexa Gray

Kanaďané se ujali vedení 12:10 po bodu středového blokaře Jazmine Whiteové a promarněné střele z Číny, což zamotalo situaci na 13.

Neúspěšný tip Graye posunul čínský tým dopředu, ale rodák z Calgary dokázal zachránit mečbol v dalším zápase.

READ  WTA Tour: Sedmnáctiletá hráčka postoupí do čtvrtfinále v Čennaí

Čína dokončila zápas s 19 zásahy proti Kanadě 11, přičemž měla také výhodu v podání (10-3 na esa) a přesnosti (17-19 na nevynucené chyby). Canadiens byli poraženi, převažovali 76-66 v útočných sestřelech.

„Jsem opravdu hrdý na tento tým a náš boj proti Číně,“ řekl Gray. „Drželi jsme se našeho herního plánu a zůstali spolu jako tým a naše blokující obrana byla něco, o čem jsme tento týden mluvili. Dnes večer to fungovalo mnohem lépe než v posledních třech zápasech.“

pozorovala Kompletní zpravodajství ze středečního zápasu ve skupině A: Kanada vs.

FIVB Road to Women’s Volleyball Olympijský kvalifikační turnaj v Paříži: Čína vs. Kanada

Podívejte se, jak se Kanada utká s Čínou na Kvalifikačním olympijském turnaji žen ve volejbale FIVB Road to Paris v čínském Ningbo.