Keys porazí Rybakina v Cincinnati a postoupí do semifinále s Kvitovou

(Reuters) – Američanka Madison Keysová porazila wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu 6-2 6-4 na pátečním Cincinnati Open a připravila semifinálový zápas proti Petře Kvitové poté, co Češka porazila Australanku Aglu Tomljanovicovou.

Poté, co ve třetím kole vyslala světovou jedničku Igu Swatika, 27letá Keysová si tento impuls přenesla do čtvrtfinále dominantním vítězstvím nad 25. nasazenou Rybakinou.

Keysová i Rybakina se dostali do čtvrtfinále bez ztráty setu a Američané by drželi dokonalý rekord.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Věděla jsem, že je skvělá hráčka a že to může každou chvíli otočit, takže jsem věděla, že se musím snažit zůstat vepředu, protože se každou chvíli může rozmáchnout,“ řekla Keysová, finalistka US Open 2017. .

„Myslím, že je to nějaký klíč proti ní. Jestli někdy ustoupí, měla by ti diktovat a rozpálit tě.“

Rybakina, jedna z největších hither na WTA Tour a druhá v esu sezony, se celý zápas trápila s podáním, trefila pouze jedno eso a nasbírala čtyři dvojchyby.

V první soutěži na mokrém středovém kurtu Keys, šampion z Cincinnati z roku 2019, dvakrát rychlým startem Rybakina na cestě do vedení 4:0, než si kazašský hráč konečně dokázal udržet své podání.

Po kapitulaci úvodního zápasu se Rybakina ujala vedení ve druhém poločase s brzkou přestávkou a poskočila 2:0.

Ale Keysová dokázala zamést v následujících pěti hrách, aby znovu získala kontrolu na 5-2 a po pozdním švihu uzavřela soutěž o čtvrtý game point, když se Rybakina trefila zády do sítě.

Později se dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová dostala v Cincinnati potřetí v kariéře mezi poslední čtyři, když porazila Tomljanovicovou 6-2 6-3.

V dalším semifinálovém zápase se zbývající šestá nasazená Arina Sabalenka utká s Francouzkou Caroline Garciaovou, která pokračovala ve své překvapivé jízdě remízou 6-1, 7-5 nad sedmou nasazenou Jessicou Pegulaovou ze Spojených států.

READ  Evropský parlament vřele eskaluje nad českým premiérem kvůli střetu zájmů

Běloruska Sabalenková, která minulou sezónu zakončila jako druhá hráčka světa, postoupila 6-4 7-6 (1) nad Číňankou Zhang Shuai.

Další zpravodajství Steve Keating v Torontu a Manasi Patak v Bengaluru; Střih Hugh Lawson a Sam Holmes

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.