Knight Sparks USA Past Czech Republic

USA ve čtvrtfinále porazily Českou republiku 4:1 a postoupily tak do olympijského semifinále zimních her v Pekingu.

Střídající Hillary Knightová vyrovnala za 48 sekund poté, co se Češka ve druhé třetině ujala vedení 1:0. První branku utkání vstřelila Michaela Bezzlová, Češka celou první třetinu nevystřelila a vypadla do 20 jízd, než se žárovka nabila.

Knight definitivně zasáhl do sítě a peníze získané od Kendall Coin Schofield okamžitě vrátily Ameriku zpět na trať. Pro Knighta to byl čtvrtý gól na olympijských hrách v Pekingu a desátý olympijský gól v kariéře.

Tweet @usahockey: Rychlá odpověď od ilaHilaryKnight! #Zimní olympijské hry | #TeamUSA pic.twitter.com/PofLEM4kOB

Tým USA ještě musel překonat strach z lítosti po Knightově gólu. Speciální týmy dorazily pozdě ve druhé třetině, aby zabily pětiminutový velký trest poté, co byl odpískán nastup Dannyho Cameronesiho. Spojené státy se musely potýkat i s důraznou hrou české brankářky Clary Peslarové, která ve hře udržela svůj zaostalý tým a zakončila s 55 zákroky.

Lee Steckline překonal Peslarova ve třetí třetině střelou, kterou odvrátil obránce o svůj první olympijský gól. Stane se vítězem hry.

„Jsem ráda, že někdo šel dovnitř. Některé z nás děvčat chodí na web, tak jsem doufal, že nějak dostanu tip. Nechte je být, my to vezmeme,“ řekl Steklein v pozápase.

Hlavní trenér Joel Johnson dodal: „Myslel jsem, že Lee udělal třetí třetinu agresivní. Připomněl mi mistrovství světa, když byl vybrán jako nejlepší obránce na turnaji.“

Tweet @usahockey: @ LeeSteck2 Podívala se na ránu a vzala ji. # TeamUSA | # Zimní olympijské hry pic.twitter.com/6NgOyxDkL4

Savannah Harmon poskytla USA jistou pojistku gólem přesilovky v čase 3:09. Harmon pohřbil odraženou střelu Hannah Brandové, která si připsala druhou asistenci. Asistence při noční hře.

READ  „Vražedné spiknutí“ proti Pannunovi: Česká vláda reaguje na to, že rodina indického muže přešla na SC | Nejnovější zprávy Indie

Schofield se trefil brankou do prázdné branky.

Americký brankář Alex Gavalini předvedl při výhře pět zákroků. Je to jeho druhý start na olympijských hrách po 12-záchytném shutoutu proti Švýcarsku v úvodním kole.

Spojené státy se utkají v semifinále s Finskem a Japonskem v neděli ve 20:10 tichomořského času.