Knight vstřelil 2 góly, když USA porazily Českou republiku 9-1 ve světovém semifinále

BRAMPTON, Ontario (AP) — Kapitánka Hilary Knightová, Amanda Kesselová a Tessa Janek vstřelily po dvou gólech, když Spojené státy porazily Češky 9:1 v zápase o zlato na mistrovství světa v hokeji žen a skončily 22. Sobotní republika.

Vítězství představuje další potenciální zúčtování proti přeshraničnímu rivalovi Kanadě v nedělním mistrovském utkání. Po výhře 3:2 v prodloužení nad Švédskem ve čtvrtfinále se Kanada později v druhém semifinále utká se Švýcarskem.

Kanada (5:0) se dostala do čela tabulky skupiny A poté, co v pondělí porazila Američany 4:3 v rozstřelu.

S devíti tituly proti Kanadě 12, USA (5-1) nikdy nevynechaly zápas o zlatou medaili v historii turnaje a budou usilovat o získání titulu zpět poté, co prohrály s Kanadou v posledních dvou finále.

Veteráni – Knight a Kessel – a mladíci – Janek a Caroline Harvey – zaplnili výsledkovou listinu proti Čechům, když se trenér druhého ročníku John Wroblewski rozhodl restartovat svůj stárnoucí soupis.

READ  Turistické informační stránky České republiky budou přejmenovány na "Navštivte Česko" - Brněnský deník

Třiatřicetiletá Knightová přidala také asistenci, aby zvýšila svůj celkový rekord mistrovství světa týmu USA na 98 bodů. Dvacetiletý Harvey skóroval a přidal čtyři asistence, aby zvýšil součet svého vedení týmu na 13 bodů. Dvaadvacetiletý Janecke má nyní při svém debutu na kontě tři branky a šest bodů.

Abe Murphy a Abby Roque také skórovali, zatímco Kayla Barnes měla tři asistence. Aerin Frankel zastavila 14 ran, aby zlepšila svůj turnajový rekord na 4-1.

Po zisku bronzu na prvním turnaji loni za Češky, které debutovaly ve skupině A, skórovala Adéla Sabovalevová. Češi na loňském turnaji v Dánsku prohráli s USA 10:1.

Blanco Skotova zastavila 15 střel a Murphy byl stažen poté, co dal Američanům do vedení 4:0 v čase 8:13 druhé třetiny. Katerina Dzhekowska vstřelila pět branek na 26 střel.

Když USA vedly po první třetině 1:0, Knight skóroval dvakrát v rozpětí 1:28, ve kterém Američané skórovali pětkrát. Barnes vstřelil první gól večera, když do přestávky proměnil 2 na 1 za stavu 4:22. Knight pak zvýšil na 3:0 gólem v přesilovce, ve kterém tečoval Harveyho střelu z levého bodu.

Ve svém 13. vystoupení na mistrovství světa vstřelil Knight v šesti zápasech pět branek, poosmé vstřelil alespoň pět branek. Je to také poosmé, kdy zaznamenal alespoň devět bodů.

USA a Kanada hrály o zlato na 20 z předchozích 21 turnajů, s výjimkou roku 2019, kdy Američané porazili Finsko 3:2 v rozstřelu poté, co Finové v semifinále porazili Kanadu.

Kanada je dvojnásobným obhájcem titulu mistra světa a zakončila Američany pěti tituly v řadě vítězstvím 3:2 OT nad Spojenými státy v Calgary v roce 2021. Kanada v loňském finále v Dánsku porazila USA 2:1. Kanaďané jsou také obhájci olympijského vítěze poté, co na hrách v Pekingu v roce 2022 porazili Američany 3:2.

READ  Eurovize 2023: Česká druhá zkouška! - Eurovize News | Hudba