Kolo Ligy mistrů: Bayern neporažen a Frankfurt postoupil |  fotbalové zprávy

Kolo Ligy mistrů: Bayern neporažen a Frankfurt postoupil | fotbalové zprávy

Eintracht Frankfurt po napínavém comebacku ve druhém poločase poprvé postoupil do šestnáctky.

Eintracht Frankfurt se zapsal do historie poté, co dvěma góly ve druhém poločase porazil Sporting Lisabon, aby se poprvé kvalifikoval do osmifinále Ligy mistrů.

Portugalský tým, kterému k vedení doma chyběl jen bod, se dostal do vedení ve 39. minutě poté, co v úterý Artoz Gomez odvrátil centr z bezprostřední blízkosti.

V 62. minutě se kapitán Sportingu Sebastian Coates provinil rukou. Frankfurt Daiichi Kamada proměnil pokutový kop a trefil míč do pravého horního rohu na vyrovnání.

Po deseti minutách postoupil do pokutového území frankfurtský hráč Randall Kolo Mwani, který kontroloval míč hrudí, než jej napálil do sítě proti brankáři silným polovičním míčem, aby získal všechny tři body pro svůj tým a vyřadil Sporting. ze soutěže.

Mezitím anglický klub Tottenham Hotspur vedl svou skupinu poté, co vyhrál v čase zranění na Stade Velodrome v Marseille.

Francouzští hosté otevřeli skóre v posledních minutách prvního poločasu tyčící se hlavičkou Chacela Mbemby a vytvořili na hřišti živou atmosféru.

Vyrovnání za hosty vstřelil v 54. minutě Clement Lenglet. V 95. minutě vstřelil vítězný gól zpoza pokutového území Pierre-Emile Hojberg přímo poté, co jej do brány vstřelil Harry Kane.

Porto ovládlo skupinu B poté, co na Estadio do Dragao porazilo Atletico Madrid 2:1. Portugalští šampioni se již kvalifikovali a v prvním poločase odvedli lehkou práci s Atléticem.

Nejsnazší způsob, jak dávat góly, se v páté minutě prezentoval záložník Porto Tarime Evanilson. Ve 24. minutě zahrál Galino po nájezdu plic po levém křídle plnou palcovou přihrávku na Eustachia.

READ  Zpráva ATP: Félix Auger-Aliassime sesadil Maroko

Brazilec přečetl přihrávku a zdvojnásobil vedení, míč napálil do branky, aniž by porušil krok.

Ivan Marcano obdaroval hosty uklidňujícím gólem, když si trefil míč do vlastní sítě, ale to bylo v době zranění ve druhém poločase, takže to na zápas příliš vliv nemělo.

Výsledek znamená, že Atletico je na konci skupiny a nebude se kvalifikovat do Evropské ligy.

Club Brugge skončil ve skupině za Portem po remíze 0:0 s Bayerem Leverkusen.

Bayern Mnichov udržel svou neporazitelnost dalším přesvědčivým vítězstvím nad Interem Milán. Dva góly Benjamina Pavarda a Erica Maxime Choupo-Moting je posunuly o osm bodů před Inter, který skončil ve skupině C druhý.

Barcelona, ​​která již vypadla z Ligy mistrů, porazila českou Viktorii Plzeň 4:2. Katalánský tým skončil třetí ve skupině a kvalifikoval se do Evropské ligy.

Liverpool odešel pozdě a porazil Neapol 2:0 na Anfieldu. Mohamed Salah skóroval z čtverce poté, co Alex Merritt, brankář Neapole, trefil hlavičku Darwina Nuneze.

V 98. minutě byl na řadě Nunez, který využil míč poté, co brankář nedokázal zastavit hlavičku Virgila van Dijka.

Neapol vede skupinu A rozdílem branky s Liverpoolem na druhém místě. Třetí skončil Ajax, který porazil Rangers 1-3.

Rangers, kteří se loni dostali do finále Evropské ligy, ukončili letošní sezónu Ligy mistrů bez bodu.