Kvitová naštvala Rybakinu na Miami Women’s Championship – NBC6 South Florida

Dvanáctá nasazená Petra Kvitová vyhrála Miami Open ve svém 13. vystoupení, když v sobotu porazila sedmou nasazenou Elenu Rybakinu v maratónském tiebreaku 7-6(14), 6-2.

Třiatřicetiletá Kvitová, která je o 10 let starší než její soupeřka, přerušila 13zápasovou sérii výher Rybakiny a zastavila svou nabídku na Sunshine Double (Indian Wells a Miami Open).

S vůlí, pevnou obranou a strhujícím vítězným forhendem na jeden úder v mrtvém závodě, který nadchl publikum ve druhém setu, získala levoruká Kvitová svůj 30. titul ve dvouhře na okruhu WTA a první od roku 2018 v Madridu.

Poté, co Rybakina trefila dlouhý forhend na mečbol, Kvitová zvedla ruce a položila si ruce nad hlavu. Zlomilo se to jen jednou v zápase. Bylo to její 41. účast ve finále WTA, ale první finále v Miami. Poskočilo by také do první desítky.

„Považuji za pozitivní, že stále mohu hrát s těmi nejlepšími,“ řekla Kvitová, která si odnesla první cenu 1,26 milionu dolarů. „Jsem hrdý, dokonce i ve svém věku, že mohu vyhrávat velké turnaje.“

Kvitová, která pochází z Česka, se postavila proti tomu, že Wimbledon letos přijal ruské hráčky. Rybakina, wimbledonská šampionka, pochází z Moskvy, ale reprezentuje Kazachstán.

Bývalá wimbledonská šampionka Kvitová vyhrála první set tiebreaku 16:14 na svůj pátý setbol. Roztřesená Rybakina náhle zasáhla dlouhý forhend a ukončila 22minutový tiebreak. Neporažení 7:0 v tiebreaku v roce 2023.

„Tiebreak by rozhodl celý zápas,“ řekla Kvitová. „Tiebreak – můj bože – byl nejdelší v mé kariéře. Vyhrál jsem v tiebreaku pocitově jsem byl na té lepší straně. Po tiebreaku byly vidět míče. Byly to velké, nadýchané míče.“

Rybakina, která vyhrála v Indian Wells, přiznala únavu po cestovním tiebreaku. Ladies Tour brzy zamíří na antukovou sezónu do Evropy.

READ  Kterých sedm vůní vám s největší pravděpodobností pomůže usnout?

„Myslím, že druhý set obecně nebyl po prvním jednoduchý,“ řekl Rybakina. „Myslím, že ve druhém byla také o něco volnější na zásah, možná trochu více riskovala. Myslím, že ve druhém jsem nezůstala disciplinovaná a byla jsem trochu uspěchaná,“ ​​řekla.

Set trval 66 minut, během kterých si každý hráč držel podání až do stavu 4-4 a poté si vyměnil přestávky na podání. Rybakina skončila s 10 esy v prvním setu a zároveň vytvořila rekord pro většinu es na turnaji WTA, čímž překonala značku Madison Keysové. Rybakina, který měl v zápase 12 es, zakončil turnaj s 69 esy pro turnaj.

Kvitová brejkla Rybakinu ve druhém gemu druhého setu bekhendovým returnem podání, aby se dostala do vedení 2:0 a série Rybakinové brzy skončila.

„Možná, že kdyby se první skupina vydala mým směrem, bylo by to jiné,“ řekla Rybakina. „Protože jsem byl fyzicky unavený, a proto jsem neměl disciplínu.

Finále dvouhry mužů se koná v neděli a Yannick Sinner, který v semifinále vypadl obhájcem titulu Miami Open Carlosem Alcarazem, se utká s Daniilem Medveděvem.

Medveděv vyhrál 23 ze svých 24 zápasů a minulý měsíc v Rotterdamu ve finále porazil Sinnera. Sinner, 10. nasazený z Itálie, vede 0-5 proti Medveděvovi a vyšel z třísetové, tříhodinové fyzické války s Alcarazem, která skončila v pátek pozdě večer.

Ve finále mužské čtyřhry porazili Santiago Gonzalez a Edouard Roger-Vasselin Austin Krajesek a Nicholas Mahut 7-6(4), 7-5.