Laredovi Garcia a Lozano bojují za USA Boxing v České republice

Laredovy olympijské naděje jsou zpět v akci za tým USA Boxing High Performance Team, když Emilio Garcia a Jennifer Lozano soutěží v pátek ve čtvrtfinále 53. Grand Prix v Ústí nad Labem.

Garcia, jeden ze čtyř amerických boxerů soutěžících v úvodní den turnaje ve čtvrtek 4. května, postoupil do čtvrtfinále jednomyslným rozhodnutím vítězství nad Norem Saeedem Ghasemim. Garcia se v dalším kole utká s boxerem z pořádající země, stejně jako s vítězem Čechem Ericem Suchim a Petrem Novákem.

Garciaová se podruhé během tří týdnů pokouší získat mezinárodní zlatou medaili. Odchází z mistrovství na 41. ročníku turnaje Jeebee ve finských Helsinkách, protože jednomyslným rozhodnutím vyhrál všechny čtyři zápasy. Byla to jeho třetí akce, protože v roce ’74 získal bronzovou medailiTh Turnaj Strandja v bulharské Sofii v únoru. V 11 zápasech ve třech zápasech vede Garcia 10-1 s 10 výhrami jednomyslným rozhodnutím a jednou prohrou na základě dílčího rozhodnutí.

Držák vážící 140 liber představuje známou tvář ze švédského Hampus Broman. Garcia porazil Bromana v úvodním kole předchozích dvou soubojů. Jsou na opačných stranách držáku a mohli by se potkat v mistrovské hře. Broman postoupil do čtvrtfinále s bye v úvodním kole.

Lozano bude usilovat o své první vítězství v boxu v USA, když se v pátek utká ve čtvrtfinále poté, co se v úvodním kole rozloučil. Utká se s Francouzkou Vassilou Lgathiriovou, která zvítězila ve čtvrtečním jednomyslném rozhodnutí nad Češkou Nelou Fryhérovou.