Layla Fernandezová postupuje poté, co nejlepší nasazená Victoria Azarenková odstoupila ze svého úvodního utkání v Hongkongu

Layla Fernandezová z Lavalu v Quebecu postoupila do druhého kola na Hong Kong Open, když v úterý v Causeway Bay po dvou setech odstoupila nejlepší nasazená Victoria Azarenková.

Jejich zápas byl nerozhodný v jednom setu, když se jí běloruská hráčka ozvala den poté, co se jí objevilo zranění na levé noze. Fernandez vyhrál 2-6, 6-3.

Na turnaji WTA 250 postoupily také 5. nasazená Anna Blinková a ruské kolegyně Anastasia Pavljučenkovová a Mira Andreevová z Ruska a také nasazená šestka Martina Trevisan z Itálie.

Před třemi týdny skončila Fernandezová nejlepší kariéra na okruhu WTA 1000 čtvrtfinálovou prohrou 6-4, 6-7(8), 6-1 s Američankou Sofií Keninovou na Guadalajara Open v mexickém Zapopanu.

Bylo to poprvé, co se Fernandezová dostala do čtvrtfinále na turnaji WTA 1000, ačkoli na grandslamu postoupila dále. V roce 2021 se dostala do finále US Open.

Ve čtyřhře prohrála Fernandezová také ve čtvrtfinále po boku své americké partnerky Taylor Townsendové, kde prohrála s Italkou Yasmine Paoliniovou a Egypťankou Mayar Sharifovou 6-2, 1-6, 10-7.

pozorovala Fernandez byl vyloučen v Guadalajara Open v září:

Leila Annie Fernandezová byla vyřazena z Guadalajara Open

Vynikající videoLeilu Annie Fernandezovou z Montrealu porazila ve třech setech Američanka Sofia Keninová (6-4,6-7,6-1) ve vyčerpávajícím čtvrtfinálovém zápase na Guadalajara Open.

V Jižní Koreji vládnou divoké karty

Dvojice málo známých Jihokorejců naštvala grandslamové šampionky před domácím publikem v zápasech prvního kola na Hanabank Korea Open v úterý v Soulu.

Dayon Backe, který ve třetím setu prohrál 5:2, porazil druhou nasazenou Jelenu Ostapenkovou 3:6, 6:1, 7:6 (4) za dvě hodiny a 13 minut na postup. Jeong Jang tedy porazil nasazenou 5. Sofii Keninovou 6-1, 6-4 za 91 minut.

Bylo to poprvé, co dva jihokorejské týmy vyhrály svůj úvodní zápas v Soulu od roku 2013.

READ  Evil Geniuses, Team TSM Přesun na 4-0 na DPC ESL One Spring

Pro Jangovou, která je na 162. místě na světě, byla výhra nad Keninovou prvním vítězstvím v kariéře nad soupeřkou ze 30 nejlepších.

Návrat č. 569 dokázal donutit Ostapenkovou k dlouhým hodům a Ostapenková hromadila chyby. Skončila s 68 nevynucenými chybami na 43 vítězů.

Nejlepší nasazená Jessica Pegula porazila Slovenku Viktorii Hronkovou 6:2, 6:4. Na turnaji WTA 250 postoupila i čtvrtá nasazená Češka Marie Bouzková.

Shelton sundá hříšníka č. 4 v Šanghaji

Ben Shilton se kvalifikoval do svého prvního čtvrtfinále Masters porážkou čtvrtého nasazeného Jannika Sinnera 2-6, 6-3, 7-6 (5) v Šanghaji.

Jedenadvacetiletý Američan, který se na US Open dostal do semifinále, trefil 15 es, když se jeho podání v průběhu zápasu zlepšovalo.

„Hodně jsem věřil ve svou schopnost sloužit, zůstat silný a dostat se hluboko do setů,“ řekl Shelton. „Moje podání nebylo v prvním setu tak dobré, měl jsem pocit, že mě opravdu přemáhá. Opravdu jsem začal hledat svou nejlepší hru a ve druhém a třetím setu jsem měl jeden z nejlepších dnů podání.“

Shelton, nasazený jako devatenáctý, bude hrát v příštím kole se Sebastianem Kordou, který se podruhé kvalifikoval do čtvrtfinále Turnaje mistrů vítězstvím 7-5, 7-6 (6) nad Franciscem Cerundolem.

Po prohře se třetím nasazeným Daniilem Medveděvem v předchozím kole se Kordovi podařilo odrazit Cerundolův pozdní postup a v tiebreaku druhého setu zachránil set.

„Jsem velmi spokojený s tím, jak jsem hrál v tiebreaku. Zůstal jsem v klidu, když to byly dva rovné brejky, a jsem spokojený s tím, jak jsem hrál celkově,“ řekl Korda.

Osmý nasazený Casper Ruud prohrál s Fabianem Marozsanem 7:6 (3), 3:6, 6:4. Marozsan, nasazený na 82. místě, se v dalším kole utká s Hubertem Hurkaczem, nasazeným na 16. místě nebo Zhang Zhichenem, ve svém prvním zápase ve čtvrtfinále turnaje Masters.