Liverpool postupuje v Evropské lize.  Aubameyangův hattrick pro Marseille zahrnuje zadní kop

Liverpool postupuje v Evropské lize. Aubameyangův hattrick pro Marseille zahrnuje zadní kop

Liverpool se kvalifikoval do osmifinále Evropské ligy zápasem k dobru poté, co Luis Diaz a Cody Jacobo vstřelili brzké góly a nastavili tón pro čtvrteční výhru 4:0 nad rakouským LASK.

Diaz ve 12. minutě hlavičkoval po centru Joea Gomeze na úvodní branku, než Jacobo o tři minuty později na Anfieldu hlavičkoval přihrávku domácího Mohameda Salaha. Salah zvýšil na 3:0 na začátku druhého poločasu a vstřelil svůj 199. gól s Reds. Jacobo přidal svůj druhý gól v nadstaveném čase.

Liverpool vede skupinu E o čtyři body s 12 body. Toulouse je na druhém místě s osmi po remíze 0:0 s Union Saint-Geloise.

Leverkusen zůstal po pěti zápasech jediným týmem s perfektní bilancí. Victor Boniface a náhradník Patrik Schick přispěli gólem k výhře 2:0 nad Hackenem ve skupině H a kvalifikaci do osmifinále.

Tomáš Souček opět vstřelil pozdní gól, aby pomohl West Hamu porazit TSC Bačka Topola 1:0 a postoupit do vyřazovací fáze.