Lukaku v Belgii na stejné úrovni jako Česká republika

Vloženo na: Upraveno:

Praha (AFP)

Remíza Romlu Lukaku v druhé polovině roku s Belgií byla sobotní remízou 1: 1 proti České republice v kvalifikaci na mistrovství světa skupiny E v Praze.

Hostitelé hry, kteří hráli za zavřenými dveřmi kvůli omezením Covit-19, obsadili první místo v seznamu gólových rozdílů.

Útočník Interu Milán skóroval v 61. minutě, mohutným nájezdem srazil zametače Ondřeje Cellustku a svůj rekordní mezinárodní výsledek zvýšil na 59 v 91 čepicích.

Lucas Provot, záložník Slavie Brock, poslal v 50. minutě domů 1: 0. Lékařská nízká střela z pravé strany zpoza šestnáctky vklouzla do levého dolního rohu brány Thibauta Courtoise.

Světová jednička v Belgii začala s velkým nadšením, ale Lukaku vypálil přes břevno a Tries Mertens našel jeho slabou střelu Waglik Paris.

Hostitelé se v 16. minutě přiblížili, když sólový útočník Michael Kremensik rychle vyrazil do šestnáctky a s minimálním úsilím trefil levou tyč Cortoise.

Belgie pokračovala v pokusech, když déšť ustal, ale nedokázali porazit právníka, který udělal dobře, když zničil bombu Leandera Tendenkara, než byla zblízka zablokována hlavička Timothyho Costagna.

Češi ovládli většinu druhé poloviny a byli šest minut od chvíle, kdy John v bitvě narazil do břevna, opět blízko.

Naopak protiútok v 70. minutě zasáhl Kevin de Bruyne v 70. minutě.

Krátce před závěrečným hvizdem opustil branku Toby Alderwild Kolin český záložník Tomáš Suzek.

Oba týmy byly bez mnoha hráčů z Německa, včetně záložníků Dortmundu Thomase Muniera a Thorgena Hazarda a českého kapitána Herthy Berlín Vladimíra Taridy.

Přeskočili hru, protože se obávali, že budou muset jít do izolace poté, co byli Německem z České republiky považováni za vysoce rizikovou zemi.

Belgie zahájila kvalifikační kampaň ve středu vítězstvím 3: 1 nad Walesem, zatímco Češi zvítězili nad Estonskem 6: 2.

READ  Čtvrtfinále mistrovství světa juniorů 2024: Kanada, USA se střetnou s Lotyšskem a utkají se s Českem

Belgie je nyní v úterý hostitelem Běloruska, zatímco Česká republika bude hrát s Walesem, přičemž oba týmy obnoví hráče se sídlem v Německu.