Madrid Open: 2. semena Osaka šokovala svět

Madrid:

Rostoucí Češka získala své třetí vítězství nad nejlepšími 5 hráči v této sezóně a desáté vítězství mezi 5 nejlepšími hráči v její kariéře obecně, když zvítězila v hodině a 49 minutách nad šampiónkou Australian Open Osakou.

Poté, co Muchová v pondělí debutovala v první dvacítce v žebříčku singlů WTA, pokračovala v Muchové v dojmu ze svého debutu v Madridu, kde hrála pouze druhou událost od své semifinálové kariéry na Australian Open počátkem letošního roku, uvádí For wtatennis .com.

Muchová utrpěla zranění břicha po svých melbournských činech, které zahrnovaly vítěznou světovou jedničku Ashley Bartyovou. Češky však proti Osace vypadaly v dobré kondici, přežily návrat ze semifinále č. 2 Muchové s 29 vítězi, dva body za Osakou a převedly polovinu svých osmi bodů zlomu za den.

Oba hráči v prvním setu předvedli silná podání, ale Osaka se předčasně propadl a chyběl slabý bod, aby vedl Mochovu 2: 1. Osaka se nepodařilo získat zpět brejk, protože Machuva v další polovině vystřelila, aby zachránila jediný únikový bod, kterému čelila v setu. Muchová zmírnila náskok jedné skupiny a zakončila úvodní rámeček nevratným sloupkem.

Muchova také dominovala na začátku druhého setu, když pokračovala agresivita a rozbila se na vedení 2: 1. Osaka však tento úkol splnila, zvýšila svou intenzitu skvělým forhendem a získala svůj první zlom dne s tímto křídlem pro skupinovou remízu 3: 3.

Osaka využil hybnou sílu a dominoval střele, vyřadil pět her v řadě, aby přemohl zbytek skupiny a svázal hru s jedním setem. Zatímco hráči měli téměř stejný úspěch za svým prvním podáním v každém setu, Muchova první podání kleslo ze 73 v úvodním zápase na 52 ve druhém setu.

Muchova se nicméně v rozhodnutí vrátila na správnou cestu. Za stavu 1: 0 vypálili Češi širokou výhru, aby stanovili bod zlomu, a poté využili hlubokého comebacku k brzkému brzdění. Mochová se neobtěžovala, co zbylo ze silnice, když odtud vyrazila, aby si vybojovala desáté vítězství v zápase v této sezoně a zaujala své místo v 16. kole v Madridu.

READ  Dveře sumo se otevírají univerzitním hvězdám, ale blízko zahraničním aspirantům