Man United bojuje o vítězství a vyřadí Tottenham a Southampton

MANCHESTER, Anglie (Reuters) – Manchester United porazil West Ham United 3:1 a dostal se do čtvrtfinále FA Cupu, když Tottenham Hotspur a Southampton ve středu utrpěly šokující porážky.

Tři dny po vítězství v Ligovém poháru Manchester United zaostával za gólem Saida Benrahmy z 54. minuty na Old Trafford, ale vlastní gól vstřelil Nayef Aguird z West Hamu a pozdní útoky Alejandra Garnacha a Freda poslaly hostitele do čtvrtfinále. .

Trenér Manchesteru Erik Ten Hag byl se svými hráči spokojený.

„Odolnost tohoto týmu a víra, že vyhrají titul, byly fantastické,“ řekl Nizozemec ITV.

West Ham, který na Old Trafford vyhrál jen jednou z posledních 22 návštěv, využil své nedbalé obrany a otevřel skóre.

Tomáš Souček držel míč ve hře u levé lajny a když si hráči Manchesteru United vyžádali vhazování, Čech přihrál míč Benrahmovi, který prostřelil Davida De Geu do horního rohu.

Poslední aktualizace

Zobrazit 2 další příběhy

United si mysleli, že vyrovnali, když Bruno Fernandes našel Casemiro přímým kopem z jednoho bodu, ale jeho střela hlavou nebyla uznána pro ofsajd.

Zdálo se, že zápas potrvá prodloužení, dokud argentinský útočník Garnacho nezkontroluje míč v pokutovém území West Hamu, než vypálí střelu přes brankáře Alphonse Areolu.

Brazilec Fred, dvanáctinásobný vítěz FA Cupu, přidal třetí gól, aby se kvalifikoval do šestého kola doma proti Fulhamu.

„Měl jsem silný pocit, že ještě můžeme zápas vyhrát, viděl jsem víru, byl tam klid, nebyla ani chvilka paniky,“ řekl Ten Hag.

Tottenham prohrál 1:0 se Sheffieldem United poté, co Elimane Ndiaye skóroval po 11 minutách, aby ohromil hosty.

Manažer Sheffield United Paul Heckingbottom řekl BBC: „Výkon všech hráčů byl prvotřídní a zkušení kluci vzadu byli také prvotřídní.“

READ  Sportovní kalhotky - Taipei Times

Šestnácté Grimsby Town ve druhé lize pokračovalo ve své jízdě v FA Cupu, když Gavan Holohan ve dvou penaltách porazil doma Southampton 2:1 a poslal tým čtvrté divize do čtvrtfinále poprvé po 84 letech.

Grimsby šel krátce po poločase na 2:0, ale Southampton stáhl jeden zpět přes Douga Caleta Carra, aby zajistil napínavý závěr.

ITV to řekl trenér Grimsby Paul Hurst.

Grimsby jsou teprve šestým týmem ze čtvrté nebo nižší divize, který dosáhl čtvrtfinále FA Cupu od zavedení divize v letech 1958-59.

Vůdci šampionátu Burnley porazili Fleetwood Town 1:0 ve druhém zápase a zajistili si čtvrtfinálovou cestu do mistrovského Manchesteru City.