Mikaela Shiffrinová tento víkend pokračuje ve honbě za rekordem ve Světovém poháru

Michaela SchiffrinováČerstvý po svém úspěšném mistrovství světa se tento víkend vrací k závodění, jeden z prvních vítězství v kariéře ve Světovém poháru v alpském lyžování s rekordem 86, což je jeden z největších rekordů v tomto sportu.

V norském Kvitfjellu se očekává, že Shiffrinová pojede v pátek závod super G, v sobotu sjezd a v neděli další super G. Skiandsnowboard.živé akční streamy.

V této sezóně zbývá celkem devět závodů Světového poháru žen. Kvitfjell následuje slalom a obří slalom ve švédském Uru od 10. do 11. března a poté finále Světového poháru v Andoře od 15. do 19. března, které zahrnuje sjezd, super-G, slalom a obří slalom.

Zde je aktualizovaný program vysílání Světového poháru, včetně přímého přenosu z víkendových mužských závodů v Aspenu v Coloradu na CNBC, NBCSports.com/live, aplikaci NBC Sports a páv.

Nejlepší akce Shiffrinové jsou slalom a GS. Ale také nedávno zaznamenala úspěch v Super-G a sjezdu, což ji postavilo do pozice soupeře se Švédem. Ingmar StenmarkRekordní výhry o tomto víkendu. Stenmark, švédská slalomová a GS hvězda 70. a 80. let, drží rekord od ledna 1982.

Stenmark v rozhovorech zopakoval, že věří, že 27letá Shiffrinová nakonec vyhraje alespoň 100 závodů Světového poháru. Schiffrin odpověděl pochvalně.

„Řekl bych, že jméno znamená víc než číslo [86]řekla o Stenmarkovi v lednu: „Jeho jméno se zapsalo do historie jako sportovní legenda, kterou si lidé budou navždy pamatovat. Pravděpodobně si ho budou pamatovat déle, než budou, a to proto, že si ho stále pamatujeme [talk about Stenmark]. … To je skvělá stopa, kterou můžete ve sportu zanechat.“

Ve středu Shiffrinová zaznamenala nejrychlejší jízdu ve sjezdových trénincích, i když několik lyžařů si udrželo maximální rychlost pro závodní den. italština Sofie Jogiakterý byl na prvním místě na světě (s velkým náskokem), se ke konci kurzu dramaticky zpomalil.

READ  Průvodce utkáním: Charlotte vs Inter Miami

Ve svém posledním závodě získala Shiffrinová na únorovém mistrovství světa jedno zlato a dvě stříbra ze čtyř, čímž získala 14 světových medailí v 17 individuálních závodech v kariéře, nejvíce ze všech alpských lyžařek od druhé světové války.

Ještě v říjnu, před začátkem letošní sezóny, popsala Shiffrinová honbu za Stenmarkovým rekordem jako „velkou horu, kterou je třeba zdolat“. V té době to bylo 12 výher před rekordem (a osm výher před rekordem Lindsey Vonnováženský rekord).

Od té doby vyhrála 11krát ve 23 zápasech Světového poháru a předvedla to, co někdy popsala jako nejlepší brusle své kariéry, když získala nejvíce vítězství v jediné sezóně od své rekordní kampaně 17 vítězství v letech 2018-19.

Shiffrinová byla tak dominantní, že se tento víkend objeví sekundární příběh. Shiffrinová by v této sezóně mohla získat titul Světového poháru, největší každoroční cenu v lyžařských závodech, již v pátek v Super-G.

Často se o celkovém výsledku nerozhodne až do finále Světového poháru, ale Shiffrinovo pořadí ve vedení (počítáno výsledky ze všech závodů Světového poháru) je větší než rozdíl oddělující druhou od 26. místa.

Shiffrinová je připravena získat svůj pátý titul ve Světovém poháru celkově, což by přerušilo její remízu s Vonnovou na druhém místě v žebříčku všech dob za Rakouskem. Annemarie Moser-Brühlkterý v 70. letech vyhrál šest.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!