Mistrovství světa juniorů Česko vs. 2024 Nejlepší osobnosti Norska

Výsledek to nemusí odrážet, ale bitva mezi Českem a Norskem byla v jednu chvíli velmi těsná.

Česko nakonec dokázalo porazit Norsko 8:1, přičemž po třech gólech zaznamenali vyhlídky určující NHL Jiří Kulich a Eduard Sale.

Bylo to brzy blízko, Norsko vedlo 2:1 po 1:15 ve druhé třetině a nedávno povýšený tým prohrával 13:12 ve střelách. Ale dvěma góly během 32 minut bylo dosaženo 4:1 a Sale to zabalil gólem na 5:1 v čase 38:46. Kulich srazil svůj třetí bod v utkání, výsledkem čehož byl přesilovkový gól Matyase Sabovaliva v čase 48:49 a hru odložil.

Výhra vylepšila Česko na 1:1 po prohře se Slovenskem 6:2 a po návratu na led 29. prosince bude chtít porazit Spojené státy. Norsko bude odpočívat, než se v pátek v 6:00 SEČ utká s neporaženými Slováky.

Podívejte se na ty nejlepší ze středeční soutěže:

Česko

#25, Jiří Kulich, RW (Buffalo Sabres): Stejně jako minulé dva roky je to pro Sechiya show Jiri. Jen v první třetině se dvakrát trefil na šest střeleckých pokusů, přidal třetí gól a asistenci. V obou případech se jednalo o perfektně umístěné střely, na které jsme byli zvyklí sledovat jeho hru. Po klidné premiéře proti Slovensku dnes Kulich ožil.

#28 Edward Sale, LW (Seattle Kraken): Sale byl po drsném výkonu proti Slovensku odsunut do druhé lajny. Dnes pracoval tvrdě jako kdokoliv jiný a vyplatilo se, když odrazil norského obránce, ukradl puk a trefil spin-o-rama. Těsně před koncem toho druhého pak vstřelil svůj druhý gól na 5:1 a hattrick při přesilovce zkompletoval za sedm minut. Pro hráče, kterého lze trefit nebo minout, to byl velký okamžik pro hvězdu Barry Colts.

#14 Adam Židlicki, RW (draft): Naskočit do sestavy poté, co byl chvíli mimo, není snadné, ale Zidlicki měl tak dobrou hru, že ho skoro prosíte, aby se připojil ke čtvrtému lajnovi místo zranění. Přinesl energii, tempo, agresivitu a neutuchající motor, který mu umožnil pronásledovat Nory a nutit je k chybám. Dobrý první zápas pro syna bývalého hráče NHL Marka Židlického.

READ  K oficiální změně pohlaví dochází pouze chirurgickým zákrokem, jak potvrdil český Ústavní soud

#30 Michael Hrabal, G (Arizona Coyotes): Po těžké úvodní hře se Češi rozhodli vrátit k Hrabalovi. Skvěle se odrazil proti Norsku, držel věci blízko, když tvrdě tlačili na Čechy. To by mělo být dobrým znamením pro sebevědomí Hrabala, který má za sebou v posledních letech poctivou porci tvrdých mezinárodních výkonů.

Norsko

#13 Peter Westerheim, C (vytvořeno): Je to vaše nejlepší každý den vpřed a ne jeho nejcennější penaltový zabiják. Jenže poté, co včera vstřelil proti USA krátkou branku, blokoval střely a vytvořil si dnes vlastní brejkovou šanci – ačkoliv byl nařízen penaltou při výjezdu z vlastního pásma. Westerheim se však na turnaji etabloval jako jeden ze starších draftových vyhlídek NHL.

#28 Michael Brandschek-Nygaard, RW (draft NHL 2024): Brandschek-Nygaard, předpokládaný výběr v prvním kole, dnes dal pocítit svou fyzickou přítomnost. Norsko se ve druhém poločase moc nezmohlo, protože věci šly stranou, ale energie Brandseka-Nygaarda nikdy neutichla. Zatímco to někteří skauti z NHL pozorně sledovali, jeden mi napsal: „Je to workoholik. Dělá všechno. „

Bonanza Nation Gear's Boxing Week je větší a lepší než kdy předtím! Od 26. do 31. prosince 2023 ušetříte 15 % na veškeré zboží a získáte dopravu zdarma u objednávek nad 200 USD. Prohlédněte si sběratelské předměty a vezměte si nějaké vybavení National.ca