„Musíme dát vše, co máme“

Jeden. Sportovní. Jít. Dnes hraje Ford Football Fernandez poslední zápas Sheepleafs Cupu proti FIFA 24.Th– Česká republika v žebříčku.

A kapitán Ali Riley a tým vyhrají kousek, aby dosáhli výsledku.

„To je velmi důležité,“ říká.

„Je to úskalí [tournament] Chceme simulovat situaci týmu Světového poháru, jsme tady a musíme ze sebe vydat všechno, co teď máme.

„Každý v týmu chce opravdu ukázat, co umíme, ukázat v první minutě, pěti minutách, 10 minutách každého zápasu, který hrajeme, že nejsme tým, kterým budeme. Nejsme to my.“

„Všichni chceme dokončit tento turnaj individuálně a jako tým na vysoké úrovni.“

Hlavní trenérka Jitka KlimkováHráčka, která hrála za Českou republiku, bedlivě sledovala svůj bývalý tým a vytvořila poutavá představení jak v Sheffields Cupu, tak v kvalifikačním kole Mistrovství světa ve fotbale žen 2023.

„Jak můžete vidět v jejich prvním zápase proti Spojeným státům, mají malý objem a je těžké je zlomit,“ poznamenává.

„Jsou velmi talentovaní na míč a my jsme věděli, že tento tým se před Sheffields Cupem zlepšuje – v kvalifikaci na mistrovství světa dvakrát remizoval. [FIFA Women’s World Cup 2019 finalists] Holandsko. Jde o silný tým, který velmi rychle postupuje s mnoha osobnostmi.

„V zápase proti Islandu jsme mohli vidět, že na Island tlačili a vytvářeli si šance v posledních 20 minutách a byli nejlepším týmem a mohli ten zápas minimálně vyrovnat. Bude to tedy těžký zápas.“

„Je to úskalí. Potřebujeme ty zápasy, stále se připravujeme na červenec 2023 a s tímto týmem budeme hrát na mistrovství světa, až vstoupíme na vlastní trávník.

„Toto je náš produkt a tyto hry nás opravdu dělají lepšími.“

Rychlá fakta o České republice

• Česko v úvodním utkání Sheffields Cupu remizovalo se Spojenými státy 0:0 a ve druhém zápase prohrálo s Islandem 2:1.
  • Fotbal Ford se v Česku hraje poprvé
  • Česká republika je aktuálně třetí v žebříčku GRoop C. z kvalifikace UEFA na Mistrovství světa ve fotbale žen 2023.
READ  MMF tvrdí, že ruské plynové embargo tvrdě zasáhne střední Evropu | Rusko-ukrajinské válečné zprávy

tým

Brankáři: Olive Lukášová, Alexandra Vaníková, Barbora Votíková.

obránci: Petra Bertholdová, Anna Tilasková, Zitka Kláštáková, Lucy Zhelinková, Mikhela Kyrová, Katarína Kodrková, Simona Nesitová, Gabriela Slázková.

Záložníci: Clara Kahinová, Frankie Serna, Camila Dupková, Theresa Krezchiriková, Aneta Bochmanová, Antoine Starová, Katarína Svitková, Theresa Zzevišková.

Vpřed: Klára Sivarková, Lucy Martínková, Miroslava Miršová, Andrea Stašková.

Na koho si dát pozor: Vycházející hvězda Andrea Stašková. Upsal se italskému gigantu Juventus poté, co dal více gólů Spartě Brockovi. Ve své dosavadní první sezóně v Itálii si 21letý hráč připsal pět branek a pět asistencí.

Detaily zápasu

23. února 17:00 / 12:00 24. února (CT / NZT), Toyota Stadium, Frisco, Texas. Sledujte živě na Sky Sport

Článek přidán: čtvrtek 24. února 2022