Mutua Madrid Open: Rafael Nadal utrpěl emotivní porážku na sety s Čechem Jiřím Lehicou |  Novinky z tenisu

Mutua Madrid Open: Rafael Nadal utrpěl emotivní porážku na sety s Čechem Jiřím Lehicou | Novinky z tenisu

Rafael Nadal se ve španělské metropoli dočkal emotivního vyloučení poté, co v osmifinále turnaje Masters 1000 prohrál s Jiřím Lehicou; Vzrušující vyvrcholení Madrid Open můžete sledovat živě exkluzivně na Sky Sports Tennis

14:46, Spojené království, středa 1. května 2024

Závod Rafaela Nadala na Madrid Open skončil emotivní porážkou ve dvou setech s mladým Čechem Jiřím Lehicou pod střechou Káji Magicy.

Před nadšeným domácím publikem, které doufalo, že uvidí pětinásobného šampiona vykouzlit pohádku ve 2. týdnu v očekávaném jeho posledním vystoupení na akci, zkazil 30. nasazený Lehica večírek vítězstvím 7-5 6-4. za něco málo přes dvě hodiny.

Bezprostředně po zápase se Nadal rozloučil s fanoušky v rozhovoru na kurtu, kde bylo vztyčeno pět turnajových transparentů k označení každého z jeho pěti vítězství v letech 2008, 2010, 2013, 2014 a 2017.

„Toto je jeden z těch dnů, kdy to přijde, je to velmi těžké, ale život a moje tělo mi už dlouho vysílají signály,“ řekl.

„Snem bylo skončit tady na stadionu. Měl jsem v životě štěstí, že jsem svou vášeň proměnil ve svou práci, mám štěstí.“

Nejdůležitější události Rafael Nadal se emotivně rozloučil poté, co v úterý na Madrid Open prohrál s Jiřím Lehicou

Nadal při emotivním rozloučení popsal vzpomínky na hraní v Madridu jako „dárek“.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion přicestoval do Madridu s tím, že není úplně fit a má obavy o svůj stav, ale nakonec slavil tři vítězství v řadě, aniž by ukázal nějaké větší fyzické omezení.

Nadal měl jen jeden brejkbol proti skvěle podávajícímu Lehicovi, který nyní vyhrál všechny tři zápasy v řadě.

„Je úžasné sdílet hřiště s tak legendárním hráčem. Je to splněný sen; vždy jsem doufal, že se to stane,“ řekl Lehica.

„Jsem tak vděčný, že jsem dosáhl tohoto velkého okamžiku a Rafovi přeji vše nejlepší. Je hořkosladké mít tak krásné vítězství před všemi těmi lidmi, kteří ho povzbuzovali. Energie byla úžasná.“

READ  Austrálie šokovala Jižní Koreu vítězstvím 8:7 na World Baseball Classic

Alcaraz bojuje s tvrdohlavým Struvem

Carlos Alcaraz Dosáhla limitu, ale našla odpovědi, když potřebovala překonat statečného Jana-Lennarda Struffa 6-3, 6-7 (5-7), 7-6 (7-4) v repríze loňského finále.

Cílem 20letého hráče je stát se prvním hráčem v historii, který vyhraje tři tituly v řadě na turnaji ATP Masters 1000.

Alcaraz řekl: „Upřímně, tento zápas mi připomíná loňský zápas.“ „Bylo to velmi těžké od prvního bodu do posledního, byl to skvělý boj a bylo pro mě těžké vyrovnat se s emocemi, vyrovnat se s určitými momenty, těžkými momenty v zápase.

Zajímavosti vítězství Carlose Alcaraze nad Janem-Lennardem Struffem na Madrid Open

„Podávat na zápas, bylo to pro mě opravdu těžké poté, co jsem šel 40:0, ale jsem opravdu rád, že to nakonec neovlivnilo moji hru a psychiku. Bojoval jsem dál. To je vše, na čem záleží a já“ Jsem opravdu šťastný, že jsem nakonec vyhrál.“

„To je skvělý boj,“ řekl Miles Maclagan, bývalý trenér Andyho Murrayho. Sky Sports Tenis. „Styl hry, který hrají, a soutěž není nic jiného než respekt k Janu-Lennardovi Struffovi.

„Za všechnu tu námahu na konci není žádná odměna, ale možná si vezme hodně odvahy ve způsobu, jakým hrál, jak tlačil na Alcaraze, jak pokračoval v projevování odolnosti a charakteru, když jsem si jistý, že nejvíc.“ lidé by to udělali.“ Alcarazovo jméno bylo vypsáno v dalším kole.

„Jen stále přicházel a stále přicházel a nikdy neustoupil. To je jedna z jeho velkých vlastností. Tenhle chlap má velký balík triků.“

„Sílu, kterou přináší, atletiku a také úder.“

parní válec

Carlos Alcaraz vyrovnal 14zápasovou vítěznou sérii Rafaela Nadala na Madrid Masters, nejdelší vítěznou sérii pro kteréhokoli hráče od začátku turnaje v roce 2002.

„Jak mi tohle uniklo, další čtvrtletí?“

Příběh z kazety

Swiatek se vrací do madridského semifinále

Nejzajímavější momenty zápasu mezi Igou Swiatekem a Beatrice Haddad Mayaovou

READ  Medveděv a Alcaraz čelí finále Indian Wells | sportovní

Světová jednička Iga Swatic Hráč se vzpamatoval ze ztráty prvního setu, když porazil Brazilku Beatriz Haddad Mayaovou, nasazenou jako 11., 4-6, 6-0, 6-2, a kvalifikoval se do semifinále.

Swiatek, která usilovala o třetí titul v tomto roce, prolomila podání své soupeřky a vedla 3:1 v prvním setu, ale Haddad Maya se zvedla a dvakrát prolomila její podání a zachránila si mezi nimi tři brejkboly, aby vyrovnala 4:4 a vyhrála. první sada.

Byl to první set, který Polák na turnaji prohrála, ale její odpověď byla rozhodující a dokončila druhý set, protože Brazilka nezískala ani jeden brejkbol a Swiateková vyhrála dva působivé gemy na podání.

Swiatek pokračovala ve stejném duchu i v rozhodování, když prolomila svou první šanci dostat se do vedení 2:0, a přestože Mayin truchlení byl okamžitě zlomen, nejlepší nasazená vyhrála čtyři z následujících pěti her, aby dokončila svůj comeback.

Poté, co Swiatek prohrál svůj první zápas v roce 2022, vyhrál nyní své poslední tři zápasy proti Brazilci.

Ukázky vítězství Madison Keysové nad Ons Jabeur

Utká se se Swiatekem, vítězem titulů Indian Wells a Qatar Open v roce 2024. Madison klíče Ve čtvrtečním semifinále poté, co osmnáctka porazila Tunisana Onse Jabeura 0-6, 7-5, 6-1.

Zdálo se, že šampion z roku 2022 a osmý nasazený hráč míří ke snadnému vítězství, protože první set vyhrál za pouhých 24 minut.

Americká hráčka na 20. místě světového žebříčku ale ve druhém setu zabojovala a byla nucena uchýlit se k rozhodujícímu setu, kde dvakrát prolomila podání a poprvé se dostala do semifinále v Madridu.

Co je nového na Sky Sports Tennis?

Objevte všechny způsoby, jak sledovat tenis na Sky Sports, včetně turnajů US Open, ATP a WTA

Před druhým grandslamovým turnajem roku 2024 – French Open na Roland Garros od 26. května – můžete sledovat všechny největší tenisové hvězdy v akci. Živě na Sky Sports Soutěží v průběhu antukové sezóny.

• Internazionale BNL d’Italia v Římě (ATP a WTA Masters 1000) – 7.–19. května
  • Geneva Open (ATP 250) – 20. – 26. května
  • Lyon Open (ATP 250) – 20. – 26. května
  • International de Strasbourg (WTA 500 s Emmou Raducanovou) – 20.-26
  • Maroccan Open (WTA 250) – 20. – 26. května
READ  Přestupní zprávy LIVE: Liverpool v lednu „ústně souhlasil“ s dohodou s Bellinghamem, uzavírá West Ham s Paquetou – Ronaldo aktualizuje

Jak sledovat hru na Sky Sports Tennis

obrázek:
Tenisové hvězdy se budou každý den objevovat na novém kanálu Sky Sports Tennis

Sky Sports potvrdila nový tenisový domov pro Spojené království a Irsko, se Sky Sports Tennis na Sky a NOW, díky čemuž je tenisový obsah pro fanoušky dostupný po celý den, každý den.

Sky Sports bude vysílat více živých tenisových zápasů než kdekoli jinde, ročně přinese přes 4 000 zápasů z více než 80 turnajů na ATP a WTA tour a také plné zpravodajství z US Open, vše výhradně živě.

Předplatitelé mimo službu Sky mohou Streamujte zápasy živě s členstvím NOW Sportovní den a měsícpřes Sky Sports Tenis, Sky Sports ArenaA Sportovní mix Sky Kanály.

Pro lepší přístup budou fanoušci také moci sledovat své oblíbené hráče a získat hlubší pohledy z obou kol prostřednictvím Sky Sports News, Sky Sports Aplikace je na SkySports.com a přes Sky Sports Sociální kanály.

Obsah reklamy | Začněte streamovat Sky Sports

Streamujte Sky Sports živě bez smlouvy s členstvím na měsíc nebo den TEĎ. Okamžitý přístup k živým událostem z Premier League, EFL, F1, anglického kriketu, tenisu a mnoha dalších.

Získejte Sky Sports na WhatsApp!

Nyní můžete začít přijímat zprávy a upozornění na nejnovější sportovní zprávy, analýzy, funkce a podrobná videa z našeho vyhrazeného kanálu WhatsApp!

Více se dozvíte zde

Sledujte turnaje WTA a ATP v průběhu roku 2024 na Sky Sports Tennis. Streamujte Sky Sports Tennis a další s členstvím NOW Sports Month. Žádná smlouva, zrušit kdykoli.