Nadal a Sweatk si nárokují titul Řím | Světový sport

Rafael Nadal se připravoval na French Open vítězstvím 7: 5, 1: 6, 6: 3 nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem, aby si v neděli v posledním semestru v Římě potřetí vybojoval Španěl titul na italském Open. Soupeření mezi nimi.

Poté, co se hra uprostřed zápasu propadla, Nadal v rozhodujících okamžicích svého 57. zápasu s Djokovičem číslo jedna – devátým v Římě – rozčilil, aby zajistil vítězství nad obhájci titulu za dvě hodiny a 49 minut.

„Měl jsem v některých okamžicích štěstí, zejména proti (Denisovi) Shapovalovovi,“ řekl Nadal v zápase 16. kola, který vyhrál v tajbrejku.

„Poté si myslím, že jsem odehrál dobrý turnaj, hrál jsem stále lépe a lépe a našel jsem svůj rytmus na antuce. Měl jsem velmi pozitivní týden a jsem velmi šťastný.“

„Je úžasné držet tuto trofej v rukou po desáté. Je nemožné si to představit, ale stalo se to, takže jsem tak šťastný a nemohu svému týmu dostatečně poděkovat.“

Nadal prolomil náskok 6: 5 v těsném úvodním setu a vyhnul se pozdnímu pokusu o návrat Djokovičem, aby využil výhody zápasu brzy, a to mohutným forhendovým kopem zevnitř ven, který překvapil Srbku.

Ale Djokovič, který v minulém roce prohrál s Nadalem v loňském finále Roland Garros, ve druhém setu vzrostl na 5: 1, když Španěl odcházel a jedním setem rychle vyrovnal.

Dále druhý seed Nadal zachránil dva únikové body za stavu 2: 2 v setu play-off a vystřelil jistou ránu na čáru, aby si udržel půdu pod nohama, než přeřadil, aby dokončil vítězství a vyrovnal Djokovicův počet 36 titulů v ATP Masters 1000.

Nadal se nyní zaměřuje na 14. titul French Open, když 30. května začne v antuce grandslamový turnaj.

Swatec porazí bývalého nejlepšího semene, aby získal titul Řím

READ  Němec Zverev vyhazuje Chačanov, aby získal olympijské tenisové zlato mužů

Šampiónka French Open Ijja Soyatek varovala své soupeře před grandslamovým turnajem na antuce, když v neděli ve finále Italian Open zvítězila 6: 0, 6: 0 nad bývalou světovou jedničkou Karolínou Plíškovou.

46minutové vítězství znamená, že světová jednička z Polska, která si v loňském roce získala slávu na Roland Garros tím, že ve finále porazila Sophii Keninovou ve dvou setech, vstoupí poprvé do první desítky oznámením nového žebříčku Pondělí. .

Třetí celkový titul Swiateku přišel po vítězství nad Roland Garros a Adelaide proti jednomu z nejdominantnějších výkonů v 19leté kariéře a na Češku, který byl mistrem Říma 2019, ztratil pouhých 13 bodů.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem vyhrál tento turnaj v Římě, byl to náročný týden od začátku,“ řekl Swiatik, který v sobotu zvítězil ve čtvrtfinále a semifinále ve dvou po sobě následujících kolech poté, co byl odložen kvůli dešti.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem se ze všeho dostal a byl jsem dnes tak soustředěný, takže jsem na sebe hrdý. Teď jsem si konečně vysloužil nějaké tiramisu.“

Sloužila s neúnavnou pečlivostí, při svém prvním podání získala více než 93% bodů a posunula šest z osmi bodů zlomu, aby uzavřela vítězství nad frustrovanou Pliskovou, která v ten den neměla žádné odpovědi.

Byl to také první dvojitý bígl ve finále mistrovství v Římě a nejvíce zaujatý od doby, kdy Maďar Andrea Timisvari porazil Američanku Bonnie Jadusk 6-1 6-0 v roce 1983.

Murray přeskočit French Open a soustředit se na trávu

Britská média v sobotu informovala, že Andy Murray se rozhodl vynechat French Open, když se stále zotavuje ze zranění stehna a zaměří se na houpačku na travnatém poli.

Bývalý světový hráč číslo jedna nehrál dvouhru od března, kdy odstoupil z Miami Open kvůli zranění stehna. Vrátil se do Říma na Italian Open, ale zúčastnil se pouze čtyřhry, když byl vyřazen v 16. kole.

READ  DAZN se připravuje na pokrytí ženské Ligy mistrů UEFA 2022-23

Murray, který byl po dlouhém propouštění kvůli zraněním třísel na 123. místě na světě, měl vstoupit do kvalifikačních kol na French Open, když čeká na rozhodnutí organizátorů, zda obdrží kartu s povolenkami.

U 34letého skotského hráče, trojnásobného grandslamového šampiona, se očekávalo, že se příští týden vrátí na dvouhře na antukových turnajích v Ženevě nebo Lyonu, ale jeho jméno nebylo na seznamu náhradníků.

Houpačka na travnatém kurtu začíná příští měsíc.

Wimbledon, který Murray vyhrál dvakrát, začne 28. června.