Národní tým zůstává po remíze s Českem neporažen

Maďarská fotbalová reprezentace zůstala osmý zápas v řadě neporažena, doma s Českem remizovala 1:1. V přátelském utkání skórovali Roland Salloy a Václav Jurečka.

Marco Rossi se dostal do vedení přes Roland Garros cílová V 52. minutě a o deset minut později po krátké hlavičce Adama Longa vyrovnal Václav Jurečka. Národní tým je nyní bez porážky v osmi střetnutích. Italský kouč představil nového hráče v Puskas Areně v Christopheru Horvathovi.

Maďaři dále hostí Srbsko 14. října v kvalifikaci mistrovství Evropy, kde vedou skupinu G s deseti body.

Gól vstřelil Roland Salloy (C). Foto MTI/Hegedüs Robert

Od první minuty bylo jasné, že nepůjde o přátelské utkání mezi oběma týmy, protože hráči nebyli ve střehu a po zisku míče okamžitě přešli do útoku. v souladu s tím

Oba týmy předváděly slibné výkony, ale obránci se většinou drželi, jedinou výjimkou byla šance Salleha, kdy střelec Freiburgu prostřelil českého brankáře.

Druhá polovina zápasu byla opět vyrovnaná, i když maďarská strana měla v této třetině větší držení míče a byla nebezpečnější, i když se nedokázala dostat do vedení díky střele českého brankáře Attily Salaie a Salaiově skvělému zákroku. Pokus nedosáhl cíle.

maďarští fanoušci. Foto MTI/Hegedüs Robert

Po poločasové změně začali agresivněji hosté, ale Maďaři se po rychlém nasazení na zakončení mistrovského zákroku ujali vedení. Krátkou hlavičku Longa skóroval soupeř. Celkově byly minuty plné hry na hřišti, ale nechyběly ani hrubé zákroky a strkanice, což na přátelský zápas působilo trochu nezvykle.

Největší šanci po vyrovnání měl ze 17metrového trestného kopu Dominik Szobozla, ale hvězda Liverpoolu minula do levého horního rohu.

Slibný zásah měl i Miloš Gerkes, který skončil na boční síti. S přechodem do prodloužení panovala na hřišti napjatá atmosféra, ani jeden tým nedokázal zápas otočit ve svůj prospěch.

READ  Volební místnosti se otevírají pro české místní, senátní volby - Xinhua

Marco Rossi po zápase řekl, že ho dojalo, že nedělního přátelského utkání mezi maďarskou fotbalovou reprezentací a Českou republikou navštívilo více než 50 000 fanoušků a několikrát skandovali jeho jméno.

Marco Rossi (vlevo) a Miloš Gerkes (vpravo). Foto MTI/Hegedüs Robert

Dnešní zápas ukázal, že když hrají národní týmy mezi sebou, žádné přátelské zápasy se nekonají. Byly tam nějaké urážky a hrubosti, protože každý chtěl tento vyrovnaný zápas vyhrát.

Myslím, že stále máme jasné šance, ale tentokrát jsme byli o umístění horší než před třemi dny v Srbsku,“ hodnotí italský kouč remízu 1:1 s Čechy.

Střelec Roland Salloy trvá na tom, že nebere žádný zápas na lehkou váhu. „Bojujeme za naši zemi, takže musíme trpět za každý gól,“ řekl a později poznamenal, že v maďarské hře bylo mnoho chyb. „Možná proto, že nás zápas proti Srbsku hodně vzal. Uhráli jsme remízu a jsme za to rádi, ale nejsme úplně šťastní.