Neeraj Chopra se před ziskem medaile na mistrovství světa těší na nepolapitelný diamant

Rostou očekávání, že se Neeraj Chopra bude snažit hodit oštěpem superstar na mistrovství světa v Eugene příští měsíc. Pokud se první indický atlet, který vyhrál zlato na olympijských hrách, stane také mistrem světa, znamenalo by to vyvrcholení jeho kariéry a poprvé by jakýkoli muž držel oba tituly současně od návratu Nora Andrease Thorkildsena v roce 2009. Thorkildsen následoval ve stopách legendárního Čecha Jana Selezného, ​​trojnásobného olympijského vítěze, který po zisku titulu z letních her v roce 2001 dokončil double, když získal zlato na mistrovství světa v roce 2001.

Chopra má pro tento rok ambiciózní plány a zahrnují náklon ke slávě Diamantové ligy, jednodenní sérii akcí trvajících pouhé dvě hodiny, z nichž každá byla představena v roce 2010 s cílem propagovat atletiku po celém světě.

Sportovec s nejvyšším počtem bodů na konci turnaje Diamantové ligy se odehraje na 12 různých místech – hody mužů oštěpem se zobrazují ve čtyřech – a finále v Curychu obdrží Diamond Trophy a 40 000 $. Ale především má šampion Diamantové ligy právo být nejkonzistentnějším sportovcem světa a během několika dní po otevření opony světového šampionátu se 24letý Chopra vrátí na dráhu v Birminghamu, aby na něm obhájil zlatou medaili. Hry Commonwealthu. Jeho program je nabitý, protože tři dny po skončení CWG bude v Monaku na akci Diamantové ligy.

Knížectví na pobřeží Středozemního moře je pro Chopra důležitou zastávkou v kalendáři Diamantové ligy a odstoupení sníží jeho šanci stát se šampionem Diamantové ligy. Chopra řekl, že se rozhodne odcestovat do Monaka podle toho, jak se bude jeho tělo cítit v Birminghamu. Tento hovor skoro měsíc.

READ  Gavin McKenna je All-Star mistrovství světa hráčů do 17 let

Ve čtvrtek večer začíná Diamantová liga ve Stockholmu, kde začíná Choprova snaha kvalifikovat se do letošního finále v Curychu. Na olympijském stadionu ve švédské metropoli navíc dostane šanci zaškrtnout. V předchozích sedmi pokusech nikdy nevyhrál podnik Diamantové ligy. Do finále se kvalifikoval dvakrát, sedmý (83,30 m) v roce 2017 a čtvrtý (85,87 m) o rok později.

Po Stockholmu se Chopra seřadil s Monakem (10. srpna) a Lausanne (26. srpna) na své další dvě zastávky v Diamantové lize. Stockholm představuje zajímavý souboj, protože to bude poprvé, co se současní olympijští medailisté – Chopra a Jakub Vadelic (stříbro) z České republiky a Viclav Veselý (bronz) – utkají ve stejné soutěži od letních her v Tokiu.

Chopra se kromě Čechů bude muset utkat také s hráčem Grenady Andersonem Petersem, držitelem světového titulu. Peters má za sezonu a osobní maximum 93,07 m, ale na hrách Paavo Nurmiho na hrách v Turku a Kurtanu skončil za Choprou. Nebude chybět ani Fin Oliver Hellander. Pět stop vysoký 25letý mladík porazil Chopru a získal zlato v Turku, černém koni mistrovství světa, protože jeho nejlepší výkon 89,93 m z něj dělá uchazeče o medaili. Choprův nejlepší přítel a největší předtokijská superstar Johannes Vetter není v boji. Vetter se v této sezóně zúčastnil pouze jednoho podniku v květnu v Offenburgu a velkou otázkou je jeho úroveň v mistrovství světa.

Chopra ve dvou soutěžích, kterých se dosud zúčastnil, odléval hladce. V Turku získal stříbro a vytvořil nový národní rekord 89,30 metru. Po čtyřech dnech v kluzkých podmínkách v Kuortane získal zlatou medaili s 86,69 metru. Chopra nešikovně uklouzl, ale vyhnul se zranění.

„Těžké podmínky s počasím, ale jsem šťastný za své první vítězství v sezóně zde v Kuortane. Jsem nadšený a těším se, až 30. zahájím sezónu Diamantové ligy v BAUHAUSGALAN,“ napsal Chopra na Twitteru po Curtanovi.

READ  Hlava IX. Příliv žen Eleni z mezinárodní scény

Jeho první vítězství na jeho prvním podniku Diamantové ligy po čtyřech letech by bylo perfektní přípravou na mistrovství světa v atletice.