Neeraj Chopra získává stříbro na mistrovství světa a znovu se zapisuje do historie

Olympijský vítěz Neeraj Chopra napsal další historii, když se stal druhým indickým a prvním atletem v atletice, který získal medaili na mistrovství světa, když zde získal stříbro ve finále oštěpu.

Čtyřiadvacetiletý Chopra, který se technické show zúčastnil jako favorit na medaili, měl nejlepší hod 88,13 metru a skončil druhý.

Legendární skokan do dálky Anju Bobby George byl prvním Indem, který získal bronzovou medaili na mistrovství světa na ročníku 2003 v Paříži.

Chopra začal chybným hodem a zaznamenal 82,39 m a 86,37 m a skončil čtvrtý po třech kolech. Rytmus se vrátil velkým hodem ze čtvrtého kola dlouhým 88,13 metru, což byl jeho čtvrtý nejlepší pokus v kariéře, aby se posunul na druhé místo, kterého se držel až do konce. Jeho pátý a šestý hod byly fauly.

Zlato vybojoval nejlepším hodem 90,54 metru obhájce titulu Anderson Peters z Grenady, bronz bral stříbrný olympijský medailista Jakub Vadelich z České republiky 88,09 metru.

Chopra se dostal do čela play off skupiny A a kvalifikoval se do finále na druhém místě za Petersem, když poslal svůj oštěp do 88,39 metru pro svůj třetí nejlepší hod v kariéře. Peters trumfl druhý set s úsilím 89,91 metru.

Druhý Ind v boji Rohit Yadav skončil 10. s nejlepším hodem 78,72 metru. Rohit skončil v rozbězích na 11. místě s nejlepším hodem 80,42 metru.

Jednadvacetiletá Indka zaznamenala sezónu a osobní rekord 82,54 metru, když minulý měsíc získala stříbro na mezistátním národním šampionátu.

Chopra loni vyhrál první zlatou medaili Indie v atletice na olympijských hrách v Tokiu. Je teprve druhým Indem, který vyhrál individuální zlatou medaili na olympijských hrách, po koulaři Abinavu Bindrovi, který získal žlutou medaili na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008.

READ  Evropská unie připravuje nouzový plán, jak se zbavit ruské energie

(Název a obrázek této zprávy mohly být přepracovány pouze zaměstnanci Business Standard; zbytek obsahu je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

Vážení čtenáři,

Business Standard se vždy snažil poskytovat nejnovější informace a komentáře k vývoji, který je pro vás důležitý a má širší politické a ekonomické důsledky pro zemi a svět. Vaše neustálé povzbuzování a zpětná vazba ohledně toho, jak můžeme zlepšit naše nabídky, ještě více posílily naše odhodlání a závazek vůči těmto ideálům. I v těchto náročných časech způsobených Covid-19 pokračujeme v našem závazku informovat vás o důvěryhodných zprávách, autoritativních názorech a bystrých komentářích k relevantním aktuálním problémům.
Máme však prosbu.

Protože bojujeme s ekonomickými dopady pandemie, potřebujeme vaši podporu ještě více, abychom vám mohli i nadále přinášet více kvalitního obsahu. Náš přihlašovací formulář zaznamenal povzbudivou odezvu od mnoha z vás, kteří se přihlásili k odběru našeho online obsahu. Více přihlášení k odběru našeho online obsahu nám může pouze pomoci dosáhnout našich cílů poskytovat lepší a relevantnější obsah. Věříme ve svobodnou, spravedlivou a důvěryhodnou žurnalistiku. Vaše podpora větším počtem předplatných nám může pomoci praktikovat žurnalistiku, ke které jsme se zavázali.

Podpora kvalitního tisku a Předplaťte si Business Standard.