Nejlépe hodnocený Ika Svitek porazil Karolínu Muchovou v utkání zpožděném deštěm v Montrealu

MONTREAL (AP) — Polka Ika Swiadek na prvním místě porazila ve čtvrtek večer na National Bank Open 14. nasazenou Českou republiku Karolínu Muchovou 6:1, 4:6, 6:4 v utkání přerušeném deštěm. Šest hodin.

Swideková, která minulý týden doma ve Varšavě vyhrála počtvrté, porazila Muchovou za 3 hodiny a 20 minut, po druhém setu za dvě hodiny a 50 minut.

„I když jsme tu od 9 hodin, musíte najít energii,“ řekl Sviatek ve svém soudním rozhovoru. „Samozřejmě, je to velmi neobvyklý den, myslím, že podobnou situaci jsem ještě v životě nezažil, takže je tu příležitost naučit se něco nového a vidět svůj potenciál – i když jsme tento zápas odehráli. Jako třikrát.“

Svitek, který v červnu porazil Muchovou v červnovém finále French Open, má díky vítězství jistotu, že zůstane na 1. místě 72. týden v řadě, až bude v pondělí zveřejněno nové hodnocení. 22letý hráč vede turné se 49 turnajovými výhrami.

Svidek rozehrál čtvrtfinálový zápas proti vítězce pozdního zápasu mezi domácí Leilou Fernandez a Američankou Danielle Collinsovou.

V jediném odpoledním zápase čtvrtá nasazená Jessica Pegulaová ze Spojených států porazila Italku Jasmine Pauliniovou 6:4, 6:0.

Pegula se utká s vítězkou zápasu mezi šestkou Coco Goughovou ze Spojených států a devátou nasazenou Marketou Vondrozovou z České republiky. Vondroušová vyhrála ve Wimbledonu.

Desátá nasazená Daria Kasatkina z Ruska porazila Mary Bouskovou z České republiky 6-3, 6-4. Kasatkina nastoupí proti nasazené třetí Elině Rybakinové z Kazachstánu proti Američance Sloane Stephensové.

Zápas mezi nasazenou dvojkou Arinou Sabalenkovou z Běloruska a nasazenou patnáctkou Ludmilou Samsonovou z Ruska byl posunut na pátek.