Nejlepší Česká republika ve Velké Británii, která vyhrála tým

Raheem Sterling vstřelil druhý gól Euro 2020, když ve skupině D porazil Anglii 1: 0 a zajistil si místo ve Wembley v 16. kole.

Sterling šel domů v první polovině finálového zápasu Three Lions, kde Gareth posunul tým Southgate nad soupeře a následující úterý zahájil střet s Francií, Německem, Portugalskem nebo Maďarskem.

Šance byla, že si Česká republika bude muset po postupu na třetí místo počkat na nalezení svých dalších soupeřů v důsledku vítězství Chorvatska nad Skotskem 3: 1.

Jack Graylish a Bukayo Saga byli ohromeni, když přišli na stranu s Harrym Maguireem, který hrál 90 minut za Anglii, která se vracela po zranění kotníku, aniž v tomto zápase vstřelil gól.

Tři lvi začali s velkou intenzitou, byli téměř vpředu, když se Sterling srazil s Tomasem Vaughanem, ale zasáhl vzdálenost poté, co byl vyloučen brilantním průchodem od Luka Shawa.

Sterling na úvodní gól dlouho nečekal, ale ve 12. minutě vyrazil zblízka z těsné blízkosti, počínaje nájezdem Saga, když vlivný Grealish zvedl šťastný centr na zadní tyč z levé strany.

Po vynikající nahrávce Maguireho byl Harry Kane odmítnut odvetou Reflex Save, ale Česká republika také dostala své šance v první polovině jako bavič.

Thomas Holes silným úderem Jordan Pickforda vynutil vynikající reflex, a Thomas Soosek vyrazil střelu o něco širší a přivolal Kane zpět do volejové akce.

Obě strany provedly změnu během přestávky a nahradily Jacoba Jankta Teklanem Riceem a Jordan Henderson Peterem Sevichem.

Česká republika utrpěla ránu, když byl při živé ságě zaregistrován špatný případ proti Johnu Borilovi, který ho vyřadil z posledního ponoru jeho strany -16.

Henderson nedovolil pozdní gól, ale Anglie odpověděla pomalým zobrazením bezbrankovou remízou se Skotskem a vyhrála druhou 1: 0 zápasu.