Nový Zéland si připsal historickou výhru v rekordním úvodním utkání mistrovství světa

<فئة ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/new-zealand-women/" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: نيوزيلندا ؛ ثانية: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Novozélandský útočník </a> <a class ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/players/549830" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: هانا ويلكينسون ؛ ثانية: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0">  Hannah Wilkinsonová </a> Oslava svého gólu (Saeed Khan). f5fb08094ff57a66ce3″ data-src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/uJlnyq.Gl.xrra2nrcYcZA–/YXBwaWQ9aGlnaGjzenFMDTY-PZmRl. com/en/afp.com/df654 c1a66955f5fb08094ff57a66ce3″/></div>
</div>
</div>
</figure>
<p>Hannah Wilkinsonová vstřelila jediný gól za spolupořadatele mistrovství světa žen na Novém Zélandu, který se ve čtvrtek postaral o historické vítězství 1:0 nad Norskem v úvodním zápase mistrovství světa žen.</p>
<p>Bylo to vůbec první vítězství země v turnaji a přišlo před více než 42 000 v Aucklandu, což je největší publikum v historii novozélandského fotbalu.</p>
<p>Stalo se to na konci dne, který začal, když největším novozélandským městem ráno otřásla střelba, která si vyžádala dva mrtvé a střelce. K incidentu došlo v centru města poblíž místa, kde pobývalo několik týmů Světového poháru, včetně Norska.</p>
<p>Premiér hostitelské země Chris Hepkins se zúčastnil zápasu po boku prezidenta FIFA Gianniho Infantina v Eden Parku, kde uctil památku obětí minutou ticha.</p>
<p>Fotbalové Ferns, které spolu s Austrálií hostily první mistrovství světa ve 32 týmech žen, nebyly při této příležitosti nijak ohromeny, když si díky Wilkinsonově brance ve druhém poločase připsaly zasloužené vítězství.</p>
<p>„Pořád mám husí kůži. Na tento okamžik jsme čekali dlouho,“ řekla trenérka českého Nového Zélandu Jitka Klimková.</p>
<p>„Slyšet naše fanoušky za námi byl prostě nezapomenutelný okamžik, pro mě jako trenéra i pro všechny zúčastněné hráče. Je to neuvěřitelný, neuvěřitelný pocit.“</p>
<p>Nový Zéland nevyhrál žádný ze svých předchozích 15 zápasů ve svých pěti předchozích zápasech na turnaji a tento děsivý rekord tentokrát ukončil jako průměrný cíl.</p>
<p>Řádně tak učinili proti bývalým vítězům Světového poháru, k radosti davu 42 137 fanoušků, což je národní rekord pro jakýkoli fotbalový zápas v zemi, mužský nebo ženský.</p>
<p>Jejich náskok na vítězství za chladného, ​​vlhkého a větrného večera by byl větší, kdyby Rhea Percival nepropásla pozdní penaltu.</p>
<p>Kvalifikace do vyřazovací fáze ze skupiny A byla nyní reálným cílem, Švýcarsko a Filipíny porazily své další soupeře.</p>
<p>„Pro mě to teď oslavme, protože Nový Zéland na tuto chvíli čekal tak dlouho,“ dodala Klimková, jejíž tým viděl Hepkinsovou po zápase navštívit šatnu.</p>
<p>„Přišel do šatny a byl velmi hrdý na tento tým a vděčný za výkon, který viděl.</p>
<p>„Byl to pro nás skvělý okamžik mít takového hosta.“</p>
<p>– „Střelba nemá žádný účinek“ –</p>
<p>Norsko, jehož tým byl brzy probuzen helikoptérou a zásahová vozidla reagovala na střelbu pár stop od jejich hotelu, bylo zklamáním, ačkoli trenér Hege Reis odmítl návrhy, že je ranní události ovlivnily.</p>
<p>„Nebylo se čeho bát. Věděli jsme, že je to pod kontrolou velmi brzy,“ řekl Reese.</p>
<p>„Někteří hráči usnuli, někteří vstali, ale se všemi jsme měli ranní schůzku, abychom jim řekli, že jsou v bezpečí. To bylo vše. Nemělo to vliv na náš výkon ve hře.“</p>
<p>„Byl to úvodní zápas, který cítíme, že chceme hrát znovu,“ dodala.</p>
<p>Nový Zéland, oblečený v černém v domácím ragbyovém týmu země, měl lepší první poločas, aniž by nadělal povyk pro brankářku Norska Auroru Mikalsenovou.</p>
<p>Průlom přišel tři minuty po začátku druhého poločasu, když australský útočník Wilkinson napálil zprava do prostoru nízký míč od Jackieho Handa.</p>
<p>Zápas se otevřel, když Norsko, mistryně světa z roku 1995, začalo hledat vyrovnávací branku a Frida Mannumová ze slibné pozice nějak minula branku.</p>
<p>Indie-Paige Rileyová otočila své úsilí na druhý konec, zatímco bývalá norská vítězka Zlatého míče Ada Hegerbergová zůstala zranitelná.</p>
<p>Tova Hansen se přiblížil k vyrovnání dalekonosnou střelou, kterou novozélandská brankářka Victoria Easonová trefila břevno.</p>
<p>Po pozdní kontrole VARem byla penalizována Hansenova házená, ale Percival v 90. minutě trefil penaltu tyč.</p>