Obhájce titulu USA se střetne se Slovenskem při zahájení juniorského mistrovství světa | Zprávy, sport, práce

Američan Maki Samoskevic (11) slaví se svými spoluhráči gól proti Slovensku během první třetiny IIHF mistrovství světa juniorů v hokeji v Red Deer, Alberta, neděle 26. prosince 2021 (Jonathan Hayward/The Canadian Press přes AP)

RED DEER, ALBERTA (AFP) – Brankář Bostonské univerzity Drew Commisso zachraňoval 23krát, když v neděli večer obhájce titulu Spojené státy zahájily juniorské mistrovství světa v hokeji vítězstvím 3:2 nad Slovenskem.

Americký tým se po dvou stintech ujal vedení 3:0 a udržel se poté, co Martin Krumiak dvakrát skóroval za Slovensko v poslední – poslední třetině, zbývalo 2:33.

Útočník Minnesoty Matthew Kniss otevřel skóre s náskokem dvou mužů, když v prvním poločase zbývalo 6:25, a Maki Samoskevic z Michiganu pokračoval 1:43 poté o jednoho muže. Landon Slagert skóroval z Notre Dame ve druhém poločase.

„Naši kluci to drželi pohromadě a měli těžký zápas,“ Trenér USA Nate Lyman řekl z Providence. „Je to dobrý první krok pro naši skupinu. Musíme dál tvrdě pracovat a zlepšovat se, než budeme hrát v úterý proti Švýcarsku.“

Američané budou pokračovat ve hře skupiny B v úterý proti Švýcarsku.

Simon Latcucci zachránil pro Slovensko 39 míčů.

V Edmontonu ve skupině A vstřelil první hráč draftu Owen Power hattrick a pomohl Kanadě porazit Česko 6:3. Odpoledne Švédsko porazilo Rusko 6:3 ve druhém setu v Red Deer a Finsko porazilo Německo 3:1 v prvním setu v Edmontonu.

Power skóroval v prvním poločase, aby dovedl Kanadu na 3:2, poté dvakrát skóroval na vzdálenost 1:25 v silné hře dvou hráčů v polovině druhého poločasu a zvýšil na 5:3.

„Myslím, že mě ty puky právě našly,“ Řekl Power. „Kluci odvedli dobrou práci, když dostali dobré puky na dobrá místa pro střelbu.“

Buffalo Sabres se chopilo moci s nejlepší volbou v červencovém draftu. Hvězda z Michiganu s výškou 6 stop 6 je prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jediném utkání.

READ  Minium: Jana Milichová z ODU bude mít úžasnou kariéru v ženském golfu NCAA

„Na těchto turnajích přišlo a hrálo hodně opravdu dobrých hráčů, takže jsem netušil, že nikdo nemá trojku, takže mě to rozhodně překvapilo.“ Řekl Power. „Udělat to v tuto chvíli a nosit kanadskou košili je rozhodně něco výjimečného.“

Za Kanadu skórovali také Mason McTavish, Donovan Sebrango a Olin Zellweger, zatímco Cole Perfetti zaznamenal tři asistence. Dylan Garand zachránil 14 míčů. Minulý týden podepsal vstupní smlouvu s New York Rangers.

Michel Gott, Pavel Novák a Stanislav Svozel vstřelili po sobě jdoucí branky a zajistili České republice krátké vedení 3:1 v prvním poločase. Jacob Maleks držel 30 kol.

Švéd Theodor Niederbach skóroval v polovině třetího zápasu, aby zmařil nabídku Ruska na comeback.

Poté, co Rus Matvey Michkov skóroval dvakrát během 41sekundové třetiny na začátku třetí části a snížil skóre na 4:3, Niederbach překonal brankáře Yaroslava Askarova a získal zpět dvoubrankový rozdíl.

Za Švédsko skórovali také Oscar Olsson, Emil Andre, Alexander Holtz, Simon Edvinson a Daniel Leungmann a Jesper Walstedt předvedl 27 zákroků. Za Rusko se trefil také Fjodor Svichkov a Askarov zastavil 13 střel.

Samuel Helenius vstřelil dva góly při vítězství Finska nad Německem. Gól vstřelil také Joel Mata a 23krát zachraňoval Levi Merilinen. Za Německo se trefil Luca Munzenberger a Nikita Kwab zblokoval 19 střel.

Stejných 10 týmů v první divizi se vrátí na akci v roce 2023 v Novosibirsku a ruském Omsku, oznámila v neděli Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IIHF). Bělorusko bylo tento měsíc povýšeno z divize IA, čímž se pole dostalo na 11.