Owen Power má hattrick a Kanada vyhrála úvodní mistrovství světa juniorů | Sportovní

Edmonton, Alberta (AFP) – První volba draftu Owen Power vstřelil hattrick a pomohl Kanadě otevřít juniorské mistrovství světa v hokeji výhrou 6:3 nad Českou republikou v neděli večer.

Power skóroval v prvním poločase a dvakrát skóroval v čase 1:25 v těžkém utkání dvou hráčů uprostřed druhého poločasu a zajistil Kanadě vedení 5:3 ve hře skupiny A.

Buffalo Sabres se chopilo moci s nejlepší volbou v červencovém draftu. Hvězda z University of Michigan s výškou 6 stop 6 je prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jediném utkání.

Předtím Rusko porazilo Švédsko 6:3 ve druhém setu v Red Deer a Finsko porazilo Německo 3:1 v prvním setu v Edmontonu. V posledním zápase se obhájci titulu Spojené státy utkali se Slovenskem v utkání s Red Deer ve druhém setu.

Za Kanadu skórovali také Mason McTavish, Donovan Sebrango a Olin Zellweger, zatímco Cole Perfetti zaznamenal tři asistence. Dylan Garand zachránil 14 míčů. Minulý týden podepsal vstupní smlouvu s New York Rangers.

Michel Gott, Pavel Novák a Stanislav Svozel vstřelili po sobě jdoucí branky a zajistili České republice krátké vedení 3:1 v prvním poločase. Jacob Maleks držel 30 kol.

Švéd Theodor Niederbach skóroval v polovině třetího zápasu, aby zmařil nabídku Ruska na comeback.

Poté, co Rus Matvey Michkov vstřelil dva góly během 41 sekund na začátku třetího poločasu a snížil skóre na 4:3, Niederbach porazil brankáře Yaroslava Askarova a získal zpět dvoubrankový rozdíl.

Za Švédsko skórovali Oscar Olsson, Emil Andray, Alexander Holtz, Simon Edvinson a Daniel Leungmann a Jesper Walstedt předvedl 27 zákroků. Za Rusko se trefil také Fjodor Svichkov a Askarov zastavil 13 střel.

„Myslím, že jsme hráli opravdu dobře,“ řekl Edvinson, obránce, který letos draftoval Detroit celkově šestý. „Byli jsme velmi silní a máme dobrou mentalitu. Zápas měl vzestupy i pády, ale byli jsme silní v obraně a také před sítí.“

READ  Jacob Vrana z Red Wings se vrátil z programu pomoci hráčům West & SoCal News

Samuel Helenius vstřelil dva góly při vítězství Finska nad Německem. Gól vstřelil také Joel Mata a 23krát zachraňoval Levi Merilinen. Za Německo se trefil Luca Munzenberger a Nikita Kwab zblokoval 19 střel.

Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IIHF) v neděli uvedla, že stejných 10 týmů v první divizi se vrátí na akci v roce 2023 v Novosibirsku a ruském Omsku. Bělorusko bylo tento měsíc povýšeno z divize IA, čímž se pole dostalo na 11.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.