Blízko

Výzkumné týmy potvrdily bezpečnost 151 ze 172 účastníků a osm z nich reagovalo na nemocnici.

Sloní video

Po vrcholné smrti 21 běžců v závodě v provincii Gansu na severozápadě Číny se nejvyšší čínský řídící orgán sportu zavázal zlepšit bezpečnost na ultramaratonech a dalších dlouhých závodech.

Oběti byly mezi více než 170 běžci, kteří v sobotu odstartovali 100 kilometrů – 62 mil nebo téměř 2 1/2 maratonů – v teplých teplotách. Ale počasí se změnilo v extrém: krupobití a vítr byly tak silné, že běh bylo těžké snést a rychle klesající teploty způsobily běžcům spoušť.

Záchranáři a místní úředníci obviňovali úmrtí z náhlého, drsného počasí a nedostatečné pohotovosti. Čínská vláda prostřednictvím státního kamerového systému popsala tragédii jako „probuzení maratónských událostí, které v posledních letech v Číně téměř vzkvétaly“.

CCTV uvedla, že plánování trasy, bezpečnostní záruky, pohotovostní lékařské a záchranné přípravy a dodávky potravin musí být pečlivé a zajištěné. Běžci byli varováni před „úctou k přírodě, úctou k vědě a hrdostí na život“.

21 lidí zemřelo na horském maratonu Huanghe Shilin v Číně, Včetně legendy Liang Jing

Čínská obecná správa sportu vyzvala organizátory závodů, aby převzali odpovědnost za bezpečnost a zavedli podrobné protokoly a pohotovostní plány, včetně vytvoření „jističe“, pokud se během závodu stane problémem bezpečnost.

Maratony se stávají velmi populární v Číně, přičemž některé z nich se blíží 40 000 běžcům. Mnoho běžců boduje i přes nedostatečný trénink.

Někteří z obětí sobotní tragédie na horském maratonu Hwangi Shilin však byli vynalézaví běžci. Mezi mrtvými byli dva významní místní maratónští běžci Liang Jing a Huang Guanjun.

Liang v posledních letech vyhrál několik čínských ultramaratonů. Hluchý a hloupý vyhrál Huang Marathon mužů se sluchovým postižením na národních paralympijských hrách 2019 v Tianjinu.

READ  Singapur začíná snižovat omezení Covid, jak klesá denní nákaza

Starosta města Baiyin Zhang Shuxin kolem poledne řekl státním sdělovacím prostředkům, že část Ultramarathonu „byla náhle ovlivněna katastrofickým počasím“.

“Za krátkou dobu v místní oblasti náhle padalo krupobití a ledový déšť a byly tu silné větry. Teplota prudce poklesla,” řekl Zhang.

Účastníci zveřejnili videa s žádostí o pomoc ve skupinovém chatu WeChat. Někteří běžci zmizeli a závod byl zastaven. Místní vlády zahájily nouzovou reakci a zorganizovaly více než 1200 záchranářů, kteří hledali pohřešované sportovce uprostřed místních sesuvů půdy a povodní.

Drony pro termální zobrazování, radarové detektory a demoliční zařízení byly přineseny na pomoc při hledání.

Závodu se zúčastnilo více než 170 běžců. Kromě mrtvých bylo zraněno osm lidí, jeden z nich v kritickém stavu.

Redakční článek v Beijing News uvedl, že bezpečnost nedokázala držet krok s rychle rostoucí popularitou dlouhotrvajících závodů. V úvodníku se uvádí, že organizátoři a místní úřady se většinou zajímají o přilákání velkého počtu soutěžících a vydělávání peněz.

„Je třeba uspokojit potřeby a nadšení populárních sportů a postarat se o ně, ale události by neměly být„ divoké “na úkor bezpečnosti, řekla.