Porážka Camerona Norreyho ve čtvrtfinále ukončí britské naděje v Queen’s Clubu

Harriet Dart je přesvědčena, že její hra jde správným směrem poté, co její jízda na Rothesay Classic v Birminghamu skončila těsnou čtvrtfinálovou prohrou s Anastasií Potapovou.

Dart porazila hráčku 30 nejlepších Anhelinu Kalininovou druhý týden v řadě a dostala se do čtvrtfinále, ale nedokázala využít dobrého začátku proti čtvrté nasazené Potapové, když prohrála 4-6, 6-3, 6-4.

Pro Darts to byla těžká sezóna, která po velkém roce 2022 vypadla z top 100, ale 26letý hráč našel formu na trávníku a po Nottinghamu minulý týden to bylo druhé čtvrtfinále v řadě. .

„Myslel jsem, že to byl zápas na opravdu vysoké úrovni,“ řekl Dart, který příští týden získal univerzitní kartu do Eastbourne.

„Nemyslím si, že jsem podával dobře, ale v prvním setu se mi podařilo najít způsob, jak se dostat dopředu. Určitě jsem měl hodně šancí. Ale celkově to byl pozitivní týden.“

„Samozřejmě jsem se dnes chtěl zlepšit a pokračovat, ale je důležité vydržet týden ve výstavbě, abych mohl konkurovat nejlepším hráčům na světě.

A abych byl skutečný. Tohle je tráva, je to jedinečný povrch. Opravdu si ty dva týdny užívám a jen se snažím využít tu dynamiku po zbytek sezóny.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Harriet Dart (@harriet_dart)

„Dnes jsem hrál za 21letého hráče na světě a sestoupil jsem 6:4 o třetí místo a myslím, že je spousta oblastí, ve kterých se mohu zlepšit, takže to jde správným směrem.“

Dartová se po celý zápas trápila se svým podáním, ale i přes pět dvojchyb dokázala vyhrát první set, předvedla několik skvělých úderů ze zadní části kurtu a ve druhém setu udělala první krok s brejkem na 2:1.

READ  Recenze Swell Season: Duo 'Once' se schází na strhující párty v Chicagu

Potapovová, nasazená jako 21., ale začala trestat druhé podání Dartové a Ruska otočila zápas sérií čtyř her v řadě a omezila chyby, které kazily její hru.

Dart se v rozhodujícím setu srovnal ze stavu 3-1 na 3-3, ale silné údery Potapovové si vybraly svou daň a Rus se znovu zlomil, než zpečetil vítězství.

Potapová čelí druhé nasazené Jeleně Ostapenkové, která se působivě shromáždila ze setu a prohrávala 4:0 a porazila Magdalenu Fritschovou 4-6 7-5 6-2.

Lotyšsko hrálo až do čtvrteční 20:00 ve svém vítězství nad Venus Williamsovou a vrátilo se na kurt v pátek v poledne, aby se utkalo s Paulem Fritschem.

Ostapenková potřebovala ošetřit problém s levým lýtkem a v jednu chvíli to vypadalo, že možná zápas nedohraje, ale ve druhém setu dokázala otočit, než se rozhodla.

„Byla to velmi krátká doba na to, abychom se vzpamatovali ze včerejška, protože jsme dokončili práci tak pozdě,“ řekla.

„Také jsem bojoval s levým lýtkem. V jednu chvíli jsem si říkal, že bych možná neměl pokračovat, ale mám v sobě bojovníka, takže chci hrát, dokud nebudu moci chodit nebo tak něco.“

„Po vítězství ve druhém setu jsem měl pocit, že hraji lépe a noha tam byla. Jsem opravdu šťastný, že jsem tento zápas vyhrál.“

Nasazená Barbora Krejčíková poprvé na travnatém turnaji postoupila do poslední čtyřky poté, co porazila krajanku Lindu Frohvertovou 6-3 6-2 a utká se s Češkou Zhou Lin z Číny, která byla 4-6, 6 -3 vítěz 6-2. Na Rebecce Marino.