Přesvědčivá Česká republika porazila Izrael 3:1 v Davis Cupu – Israel Sports

Tenisový tým České republiky, který byl velkým favoritem na poražení hostitele Izraele ve včerejším zápase Davis Cupu skupiny A v Tel Avivu, dosáhl výsledku, o který usiloval, když zaznamenal výhru 3:1, ale zápas skončil vyrovnaným výsledkem. . Problém byl lepší, než se původně očekávalo.

Čeští hráči šli do sobotního druhého dne s vedením 2:0 poté, co v pátek vyhráli obě dvouhry a vypadali mnohem silnější než jejich hostitelé, přesto byli vyčerpaní a domácí fanoušci dostali důvod k jásání a dostalo se jim odměny. malá dávka optimismu do budoucna.

V sobotním prvním zápase kapitán týmu Yoni Ehrlich a singlový hráč č. 2 Daniel Cukierman umístili Izrael na výsledkovou tabuli a byli povzbuzeni asi dvoutisícovým davem v hale Shlomo Group Indoor Arena, když se vrátili z brzkého manka v prvním setu. Zaslouženým vítězstvím nad českým duem Jiří Lehka a Tomáš Machák 6-4, 6-3.

Hostující duo povolal kapitán Yaro Navratil místo svých původních výběrů do čtyřhry poté, co v pátek pohodlně vyhráli úvodní zápasy.

Po snížení skóre v konfrontaci na 1-2 dal izraelský hráč číslo 1 Idan Leshem, který se ve dvouhře umístil na 444. místě na světě, Leka, který se umístil na 63. místě na světě, těžkou zkoušku. Bylo to hodně proti očekávání.

Yishai Oliel (kredit: Alex Goldenstein/Izraelská tenisová federace)

Lehka se vrátil po 30minutovém odpočinku po porážce ve čtyřhře, kde nevypadal tak plynule jako v pátek a nakonec dosáhl rozhodujícího vítězství nad Leshem 4-6, 6-0, 7-5.

Izraelec předvedl několik skvělých úderů, ale na tom nezáleželo kvůli sporadickým nevynuceným chybám, které ho pravděpodobně stály šanci na neočekávanou výhru a daly Izraeli naději, že vytáhne ohromující rozrušení, pokud se zápas přesune do páté a rozhodující hry.

česká záloha

Češi byli potěšeni výhrou a postoupili do play-off o postup do finále příštího roku, týdenního turnaje, který se utká mezi 16 nejlepšími národy světa mužského tenisu.

READ  Hershey Beers podepsal výběr draftu 'Capitals', který má Martin na roční smlouvu v AHL

Jeho porážkou skončilo tažení Izraele v letošní soutěži a další daviscupoví závodníci v příštím ročníku budou určeni později.

V pátek Kokerman, hráč číslo 2 v Izraeli, který má světový žebříček 450, silně konkuroval Lehicovi, ale rozdíl v žebříčku byl velmi zřetelný, protože vysoký a mohutný 20letý český pravák byl tím lepším hráčem. S přivoláním svých nejlepších schopností neměl velké potíže, protože svého izraelského soupeře porazil 6:0, 6:4 za hodinu a 14 minut.

Kdykoli se zdálo, že se Cukierman k Lehicovi přibližuje, Čech okamžitě zvýšil hru a vypustil přesné rány, aby zlikvidoval jakoukoli naději, kterou měl jeho izraelský soupeř na mysli.

Leshemův zápas byl blíže Mahačovi, druhému nasazenému v České republice a umístil se na 109. místě, ale jeho neschopnost udržet konzistentní hru, protože občas utrpěl výpadky koncentrace, zhatil veškeré naděje na výhru na domácí půdě, protože Mahač si zajistil výsledek 6. -4. Skóre je 7-5 za hodinu a 52 minut.