Prospekt Canucks vede Českou republiku k tomu, aby v semifinále Světa juniorů porazila Švédsko

USA a Finsko hrály v pátečním finále pozdě o druhé místo.

Axel Sandin Pellicka zaznamenal gól a asistenci a Theo Lindstein skóroval za Švédsko. Hugo Havelit vítězí. Ostlund přidal asistenci za dvoubodový výkon.

Švédové vyhráli každoroční přehlídku hráčů do 20 let jen dvakrát, přičemž poslední triumf země přišel v roce 2012 poté, co ovládli pole v roce 1981.

Za Česko skórovali Matthias Melovski a Tomáš Cibulka, když ve čtvrtfinále porazili Kanadu 3:2. Harapal byl poražen.

Švédové, 11násobní stříbrní medailisté, loni v Halifaxu prohráli se Spojenými státy v zápase o bronz.

Melovski otevřel čtvrteční skóre v 6:55 prvního skóre pro Čechy v roce 2023, kdy prohráli s Kanadou, a Lindstein nakrátko umlčel publikum, než se Lindstein dočkal druhého, když v čase 11:52 trefil třepotající se střelu.

Švédové unikli semifinále vítězstvím 3:2 v prodloužení nad Švýcarskem a vedli 2:1 těsně 2:35 do zápasu, když bodová střela Sandina Pellicy znovu napálila mohutného Hirabala do rukavic pro obránce. Druhý.

Češi ale odpověděli v přesilovce v čase 5:01, kdy Cibulka překonal Havelida na jednorázovku střelou mezi chrániče, připomínající čtvrtfinále obránce na 2:0 proti Kanadě.

Hrabal a Havelit vyměnili velké zastávky na začátku třetí části, než Leckerimäki poslal Švédsko do prvního finále od pádu do Kanady v roce 2018.

Dříve ve čtvrtek se Německo shromáždilo z dvoubrankového vedení sedm minut do třetí třetiny a porazilo Norsko 5:4 a zajistilo si místo na turnaji v roce 2025 v Ottawě.

Tato zpráva od The Canadian Press byla původně publikována 4. ledna 2024.