Rakousko vede Evropskou hokejovou federaci mužů Euro Indoors, protože Německo udeří pozdě

Čtvrtek 8. prosince: Rakousko vede halové mistrovství Evropy v hokeji mužů poté, co v první den v Hamburku vstřelilo nejvíce gólů proti Švýcarsku a Belgii.

Německo vyhrálo dramatickou pozdní bitvu s Nizozemskem a usadilo se přes noc na druhém místě s Nizozemci třetím, se Švýcarskem, Českou republikou a Belgií shodně na bod.

Česká republika vs. Nizozemsko 2.-8

Nizozemský mužský tým zvítězil nad Českou republikou 8:2 díky velmi přesnému halovému hokeji.

První gól byl mistrovský kousek, série sondážních přihrávek po kraji českého kruhu se nakonec propracovala k základně a odvrátila Gijsi Campbellovi.

Lucas Plochy vstřelil v odpověď roh, ale pár penaltových úhozů Maxe Schweeringa ve 2. čtvrtletí na obě strany střely Wiegerta brzy uklidnil Nizozemce na 4:1.

Podstatné je, že Jochem Baker přidal dva back-to-backy – jeden na kurážné základní lajně – aby to bylo 6-1 a hra skončila. Za Čechy skóroval Martin Seaman, ale Nizozemci se prosadili do třetího úderu zápasu dalšími dvěma přes rozstřel a kapitána Borise Burkhardta.

Rakousko V Švýcarsko 9.-5

Světová jednička Rakousko začala sebevědomě výhrou 9:5 nad Švýcarskem navzdory nějakému časnému a pozdnímu dramatu proti Švýcarsku.

Brankostroj Michael Korber sehrál klíčovou roli s pěti góly, zatímco kluzké schopnosti Olivera Bindera mu přinesly tři zásahy.

Boris Stamps a Yves Morard skórovali, když Švýcarsko vedlo 2-1, ale Rakousko vstřelilo dalších sedm gólů.

Poprvé se prosadili ve 13. minutě úderem Korbera a ten přidal pokus z rohu a poločasové vedení 5:2 ze zápasu před koncem 2. čtvrtletí.

To vzrostlo na 8-2, než se Rakousko v posledních dvou minutách snížilo na čtyři muže dvěma žlutými kartami. Během té doby se Švýcarsko trefilo třikrát, Korber dostal pátý gól.

Německo vs Belgie 4-4

Belgie a Německo se vrátily k remíze 4:4 poté, co v posledních sedmi minutách prohrávaly o tři.

READ  PGA National Czech Republic nabízí luxusní balíčky ubytování

Poté, co nebyl uznán brzký německý gól, Belgičané využili zotavení a udeřili vpřed přes Gaidena Diekmanse. Niklas Bruns vyrovnal, ale jeho tým ve druhé čtvrtině šokoval hattrickem Philippa Simmera, který dostal jeho tým do velkého vedení.

Poté Německo ovládlo belgický kruh, ale nedokázalo otevřít dveře, dokud se Philipp Schmidt ve 33. minutě netrefil do rohu.

To vyprovokovalo velký dav a brzy si uvědomili velký boj. Paul Dosch zachytil uvolněný míč a zvýšil na 4-3, poté Henrik Mertgens v poslední minutě vyrovnal.

Švýcarsko vs. Česká republika 5.-5

Ve večerní části se Švýcarsko vrátilo ze tří gólů a remizovalo Česko 5:5.

Švýcaři šli dopředu ve druhé čtvrtině po rohu Yvese Morarda; Tomasz Proszczak vyrovnal a Lukas Plochý dostal Čechy do vedení, když zametl uvolněný míč a ustálil, než švihl a o přestávce zvýšil na 2:1.

Blochy přidal rohový gól a Proszaska se trefil do vedení 4:1. Comrback začal, když Lawrence Gasner zvedl figurky ve středu pole devět minut před časem.

Gaël Wyss-Chodat zvýšil napětí dalším suverénním gólem, ale Plochy odpověděl svou třetinou večera a za tři minuty zvýšil na 5:3, když trefil tyč do prázdné branky.

Ale roh Micheala Morada a gól Martina Gredera v poslední minutě zajistily Švýcarsku remízu.

Rakousko Belgie 6.-2

Rakousko porazilo Belgii 6:2, aby získalo dvě výhry ze dvou dalším silným výkonem. První úder nohou za faul na Fabiana Unterkirchera zasáhl Michael Korper.

Korber zdvojnásobil vedení bekhendovým švihem a zvýšil na 2:0 ve druhé čtvrtině, která byla o přestávce snížena na 2:1, když střelu Arnauda Diekmanse tečoval Mateusz Simczyk.

Unterkircherův úhledný odklon byl zrušen zatáčkou Philippe Cimara a zvýšil na 3:2, než se světová jednička odtáhla. Střela Sebastiana Eitenbergera proklouzla přes čáru a Unterkircherova chytrá dummy vedla k pátému.

READ  Fotbalové kapradiny remízují s Českou republikou v mrazivém mrazu

Unterkircher skončil šestý – jeho třetí – a dokončil vítězství a první den tabulky se šesti body.

Německo vs. Nizozemsko 6.-5

Německo si zajistilo své první vítězství v turnaji porážkou Nizozemska a po epické koncovce posunulo hostitele na druhé místo v tabulce.

Jochem Becker dostal Nizozemce na tabuli jako první ve čtvrté minutě, ale o přestávce to bylo 1:1 s laskavým svolením Nicklause Brunse. Ve 12. minutě je poslal dopředu Henrik Mertgens a Paul Tosch hlavičkoval do rohu, aby je viděl pod kontrolou.

Nádherná otočka od Lucase Middendorpa ve 26. minutě nakrátko dostala Nizozemce zpět na dostřel, ale teenager Michel Strutthoff byl připraven dvěma góly na 4:2.

Prohráli 5:2, když Tosch ve 34. minutě v klidu vstřelil penaltu.

Ve 37. minutě Jeroen Hertzberger sledoval míč po D a poté Gijs Campbell odkopl míč a zvýšil na 5-4. Boris Burkhardt vyrovnal v poslední minutě, ale na zajištění bodu to nestačilo, protože Německo získalo rohový kop na dvě sekundy.

Doesch si opět dotáhl pro slavné vítězství 6:5.

Páteční zápas mužů hraje Německo proti Švýcarsku (13.15 SEČ), Nizozemsko proti Belgii (14.30 SEČ) a Česko proti Rakousku (15.45 SEČ).

****

Zde můžete sledovat každý zápas halového mistrovství EuroHockey 2022 www.eurohockeytv.org; Vstupenky na zápasy pro všechny země kromě Německa jsou € 3,99 pro hry, které zahrnují Německo. Tyto hry budou geograficky blokovány kvůli živému vysílání na místních kanálech.