Ruud poráží Auger-Aliassime v úvodním zápase ATP Finals

MILÁNO – Bylo to podruhé, co měl Brandon Nakashima štěstí ve finále ATP nové generace.

Nakashima loni vypadl v semifinále, ale tento týden zůstal Američan ve skvělé formě, když porazil třetího nasazeného Jacka Drapera z Británie 4-3 (6), 1-4, 4-2, 4-3 (5). Pátek. Dostane se až do finále, kde se střetne s českým hráčem Jiřím Lechkou.

„Určitě se těším na zítřejší finále,“ řekl Nakashima. „Loni jsem měl těžký semifinálový zápas, ale myslím, že jsem jako hráč hodně vyrostl. Jsem rád, že se všechna ta dřina vyplácí.“

Byl to těžký semifinálový zápas a Draper zachránil jeden mečbol hlavičkou, aby dovedl čtvrtý set do tiebreaku. Ale Nakashima zpečetil výhru podruhé, když se zeptal, když Draper poslal dlouhý forhend.

Čtvrtý nasazený Nakashima, který loni prohrál s druhým americkým vicemistrem Sebastianem Kordou, poslal 15 es a zachránil pět ze šesti průlomových bodů, kterým čelil.

„Velmi těžký zápas. „Myslel jsem, že jsme oba hráli od začátku velmi dobře,“ řekl Nakashima. „Měl jsem zápasový bod, ale předvedl skvělou show a já jsem s tím nemohl nic udělat, takže jsem rád, že se soustředím na tiebreak a velmi rád ho zavřu.“

Nakashima vyhrál všechny čtyři své zápasy na turnaji, který loni skončil pro hráče do 21 let, včetně přímého vítězství nad Leheckou ve skupinové fázi.

Dominic Stryker také vyhrál tři zápasy skupinové fáze v Miláně, ale dříve ho v pátek vyřadil pátý nasazený Licka.

Lehecka byl dominantní od začátku, když prohrával 4-1, 4-3 (4), 2-4, 4-1 za 82 minut.

Po prohraném třetím setu Lehecka brejkl Strickera v úvodu čtvrté hry a nikdy se neohlédl a zpečetil zápas, když Stricker trefil kříž.

READ  Vyučený mechanik Rathod se připravuje na 13. rally

Toto je pátý ročník akce, která obsahuje kratší sady prvních až čtyř her a další experimentální změny formátu. Nová pravidla neobsahují žádné změny po prvním zápase každé skupiny a pouze jedno místo na skupinu po třech zápasech; 15sekundový čas podání po esech, dvojchybách a neodraženém podání; Trénink během soupeřovy lékařské uzávěrky nebo přestávky na toaletu.