S Českou republikou a Kanadou ve finále Davis Cupu není žádný Algaraz ani Sinner velkým problémem pro Španělsko a Itálii.

Španělsko a Itálie vstoupily tento týden do finále Davisova poháru bez dvou klíčových složek – Carlos Algaras a Janic Sinner, jejich nejlepší hráči, kteří se neúčastnili, a drtili porážky ve svých úvodních zápasech.

Velkou zprávu poslala zejména Česká republika. Španělsko ve středu doma ve Valencii porazilo Španělsko 3:0. Thomas Machák a Jiří Lehka zkompletovali své daviscupové zkušenosti více než 5ti starty za svou zemi.

Na druhou stranu Bernap Zapata Mirallas je pozdní náhradou za své první daviscupové vystoupení a Alejandro Davidovic Fogina poprvé na turnaji startuje ve dvouhře.

Machak porazil Zapatu Mirallase 6-4, 6-4, zatímco Lehka ukázal svůj klid a vedení jako česká jednička a pečetil vítězství 7-6, 7-5. Ve čtyřhře to odchytali Jakub Menczyk a Adam Pavlacek.

Ale obhájci titulu Kanada, přestože měli tento štítek na papíře, uvolnili svůj úvodní zápas bez mnoha hráčů, kteří je loni viděli vyhrát. Felix Auger-Aliassim se neúčastní, Denis Shapovalov je na lavičce a mimo střet je i Milos Raonic.

Ale proti týmu, který stále tvořili Lorenzo Sonego a Lorenzo Musetti, byli na řadě Alexis Calarno a Gabriel Diallo, aby nastoupili a oni to udělali. První vyhrál 7-6, 6-4 a druhý vyhrál 7-5, 6-4. Galarneau a Pospísil to dokončili ve třech setech ve čtyřhře.

Novak Djokovič se tento týden utká ve finále Davis Cupu a bude doufat, že dodá Srbsku další jiskru, kterou Španělsko a Itálie minuly.

READ  STŘEDOVĚK (2022) Trailer 2: Český vůdce žoldáků Ben Foster unese Sophie Lowe, aby zabránil korupci po pádu Říma.