Sabalenka překonává problémy se službou, aby se rozloučila s Vondroušovou

MELBOURNE (Reuters) – Světová dvojka Arina Sabalenková v sobotu znovu ukázala své bojovné schopnosti, když Běloruska po setu porazila Marketu Vondrosovou 4-6 6-3 6-1 a postoupila do čtvrtého kola turnaje. Australian Open.

Sabalenková postoupila úvodní sadu ve třetím gemu v řadě, překonala problémy s brzkým podáním a donutila Češky kapitulovat.

„Momentálně jsem opravdu šťastný a jsem velmi šťastný, protože jsem udělal jen 10 dvojchyb,“ řekl Sabalenka.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Dnes jsem hrál neuvěřitelný tenis. Hodně jsem na sebe makal a jsem za toto vítězství opravdu šťastný.“

„Měl jsem nějaké problémy (s podáním), opravdu očekávám skvělé podání v příštím zápase. Budu na svém podání dále pracovat a doufám, že se budete každým zápasem zlepšovat.“

Boj Sabalenkové pokračoval ve službách Margaret Court Areny, když 23letá hráčka v úvodním zápase dvakrát chybovala a dala Vondrošové brzy výhodu.

Zatímco si hráčky ve středu skupiny vyměňovaly brejky navíc, Vondrošová zůstala tváří v tvář prudkým zásahům Sabalenkové odhodlaná a vstřelila první branku za 38 minut.

Dvojnásobná grandslamová semifinalistka si ale ve druhém setu našla svůj rytmus, ve druhém poločase brejkla Vondrošovou razantním bekhendem na kříž, než se posunula vpřed k vyrovnání.

Sabalenková byla o přestávce ještě rozhodující, třikrát brejkla Vondroušovou, aby si zajistila výhru a připravila zápas ve čtvrtém kole proti Kaie Kanepiové.

„Nechci se tolik soustředit, chci se soustředit jen na každý jednotlivý zápas,“ odpověděla na otázku, jaké jsou její šance získat svůj první grandslamový titul.

„Chci se jen prosadit a zjistit, jak daleko mohu zajít.“

(Zpráva od Michaela Churche v Hong Kongu; střih Peter Rutherford)

READ  Okresní baseball: Crosby-Ironton prohrává 2 v šampionátu - Brainerd Dispatch

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.