Sedmnáctiletý básník se stal nejmladším střelcem Španělska při remíze v České republice.

Kavi se stal nejmladším střelcem Španělska poté, co v neděli skóroval proti České republice v Lize národů.

Záložník ve věku 17 let a 304 dní překonal rekord barcelonského hráče Anshu Fottiho, kterému byl více než týden, když v roce 2020 skóroval.

Španělsko remizovalo 2:2 poté, co v Praze vyrovnalo zranění obránce Inigo Martinez.

Češka nastartovala skóre už ve čtvrté minutě Jakubem Peskem, ale do poločasu vyrovnal Kavi.

Barcelonský mladík, který ve své seniorské kariéře vstřelil za katalánský klub pouhé dva góly, trefil brankáře Tomase Vaughana střelou ke vzdálenější tyči.

John Kuzta Unai se vrátil do vedení, ale domácím puklo srdce, když hlavička Martineze těsně přešla přes pevnost.

Pozdní vyrovnání potvrdilo, že Kavi byl příběhem večera. V říjnu 2021 se stal nejmladším hráčem Španělska a překonal rekord Angela Jubiaty od roku 1936.

V Barceloně si užil bod obratu, který se objevil jako řešení potíží ve středu zálohy klubu v první polovině této sezóny a odehrál 34 zápasů La Ligy.

Po jeho nahrazení Ronaldem Comanem Xavierem postupoval ještě rychleji a nyní je součástí mladého jádra v klubu, který zahrnuje Fottyho, Petrieho a Nico Gonzaleze.

Barcelona zakončila druhou sezónu v La Lize, 13 bodů za vítězným Realem Madrid.

(Foto: MICHAL CIZEK / AFP přes Getty Images)