Senators prodloužili sérii proher Coyotes na 7 zápasů

TEMPE, Arizona (AP) Mark Kastelic strávil přípravami na hru s rodinou a přáteli. Při předzápasové rozcvičce propadl dětské hokejce, což se mu stává jen zřídka.

Když se puk nehrál, Kastelic se přistihl, že se plížil do davu, dokonce našel v rohu svou matku.

Kašteličův první zápas v NHL v jeho rodném městě byl nezapomenutelný bez ohledu na to, co se stalo. K dokonalému dni přidal MVP, když vstřelil vítězný gól.

Kastelic skóroval ve třetí třetině a zajistil Ottawě dvoubrankové vedení a Senators ve čtvrtek večer porazili jeho rodnou Arizonu Coyotes 5:3.

„Je to velmi surrealistické,“ řekl Kastelic. „O tomto okamžiku jsem snil už od dětství. Cestou zažíváte spoustu vzestupů a pádů a já jsem konečně tady. Bylo to opravdu výjimečné.“

Senators vyskočili do brzkého dvougólového vedení a zbytek noci strávili tváří v tvář otravným Coyotes.

Brady Tkachukdalší rodák z Arizony, w Derek Brassard Skóroval v prvním zkušebním období, které zahrnovalo Arizona All-Stars Clayton KeelerZkontrolujte špatné chování hry.

Coyotes třikrát snížili dvougólové manko na polovinu, naposledy za den Barrett Haytonpozadí se zbývajícími 2:44. Pak Arizona stáhla brankáře Karel Vemelka Byla vyslána vlna výstřelů Anton ForsbergAle Artem Zub Pro dokončení nahrajte na prázdnou mřížku.

Alex DeBrinkat Ten také skóroval a Forsberg zastavil 27 střel.

„V této lize je těžké vyhrát,“ řekl trenér Senators DJ Smith. „Byli jsme v těch hrách, kde nás trefí hodiny a vy prostě zůstanete ve hře. Nemůžete podvádět.“

Vlci je přinutili pracovat za to.

Arizona se odvrátila od nejisté první třetiny plné penalt včasnými góly. Coyotes přišli zkrátka a prodloužili sérii proher na sedm zápasů.

Dylan Ginter Měl cíl a pomoc, a Lawson Krause Skóroval i za Arizonu. Vemelka měl 42 zákroků.

READ  Mistr světa v hodu oštěpem Peters se rád učí africké kultuře

„Dnes v noci jsme se snažili a nedopadli jsme,“ řekl Krause. „Procházíme těžkým obdobím a musíme to zlomit.“

Tkachuk skóroval v polovině první třetiny a trefil odražený míč, který vyletěl vysoko do vzduchu. Keeler byl poté vykopnut, aby se pomstil Eric Branstrom Dvakrát ho udeřte holí.

Brassard skóroval v polovině pětiminutového trestu, když po přesměrování pod Vemelku vyrazil puk. Coyotes napadli brankářův zásah, ale po přezkoumání byl potvrzen.

„Byla to těžká výzva, ale říkali jsme si, že to musíme zkusit, protože to byl zlomový bod zápasu,“ řekl trenér Coyotes Andre Turenne. „Kluci reagovali opravdu dobře.“

Guenther skóroval v přesilovce v polovině druhé třetiny, když zvedl střelu z pravého kruhu nad Forsbergovo rameno.

DeBrincat dostal Ottawu v závěru třetí třetiny znovu do dvoubrankového vedení, když pod Vejmelkou nakopával puk, až ho zatlačil do branky.

Vlci mají ještě co dohánět.

Arizona ve svém závěru vydržela dlouhý obrat a Krauss zúžil vedení Ottawy na 3:2 gólem na přihrávku od Nick Begstad.

V polovině třetí třetiny skóroval Kastelic, který přesměroval přihrávku od Jake Sanderson Poté, co to Wolves dopravili za svou branku.

Skončil jako vítězný cíl – neméně ve svém rodném městě.

100 kovář

Smith byl najat v roce 2019 poté, co byl Jay Boucher vyhozen v předchozí sezóně.

Pokrok byl pomalý, ale Smith ve čtvrtek večer dosáhl milníku: své 100. vítězství v kariéře.

„Možná to trvalo trochu déle, než jsem chtěl, ale je tu naděje na víc,“ řekl Smith, který má ve čtyřech sezónách v Ottaway průměr 100-123-27.

Poznámky: Coyotes D Troy Strecher odehrál svůj 400. zápas v NHL. … Ottawa FC Matěj Josef Byl s týmem v Arizoně, ale nehrál. Se zraněním v dolní části těla je mimo hru od 8. prosince. … Vejmelka vede 0:5 a v lednu dal 21 gólů … Senators ukončili sérii čtyř porážek v Arizoně. … Arizona Dr Lesk Justispur Po Zobově gólu byl v utkání zasažen 10 minut.

READ  Soccer-Hoddle očekává otevřenou a spornou konfrontaci mezi Anglií a Skotskem