Šest nezodpovězených gólů dovedlo Spojené státy k vítězství 6:1 nad Sekia

Spojené státy se dostaly do vedení v poslední polovině utkání Řezák Gaudier (Scottsdale, Arizona) Cooley skóroval s krásným nastavením. Gauthierova tvrdá předpověď si vynutila jistý obrat. Prošel by obráncem s nějakou efektní prací s holí a sám dával bekhendem krmení přednímu běžci za skóre.

Tým USA využil zlomenou hůl ve svůj prospěch ke zdvojnásobení vedení během dvou minut. Volné dřevo způsobí, že Chekia Defender zakopne a povolí. Isaac Howard (Hudson, Wis.) Sesbíral a objevil to Gavin Brindley (Estero, Florida.) Naskočil do sítě zadních vrátek pro Nassera a získal výhodu 3-1.

Howard se po rychlé změně prosadil čtyřikrát za sebou. Lane Hudson (North Barrington, Illinois.) Připevnil gumu a okamžitě ji odnesl k ledu. Cole Spicer (Grand Forks, ND) Na modré čáře. Rychle našel Howarda pomocí rychlého balíčku, než vložil svou střelu do horního rohu.

Klapka týmu Snackert USA dosáhla do druhého poločasu pěti brankami. Vjel do útočného pásma a přes pravé křídlo pustil přihrávku na Cooleyho, když se konvertoval do slotu Snugert. Cooley vrátil krmení a Snagrut zvýšil na 5-1 po 40 minutách, aniž by ztrácel čas se svým jednorázovým časovačem.

Snookerut pokračoval ve své druhé hře osm minut do finále s počítáním přesilovky. Howard nakrmil Hudsona, který si na místě postavil obchod a přesunul stranu na šneka v levém kruhu. Prozkoumal své možnosti, než prošel pětijamkou a hodil rychlou střelu k vítězství 6-1.

Americký Networker Trey Augustine (South Lyon, Mich.) Zastavil 26 z 27 střel, kterým ve hře čelil.

McGroarty, Cooley a Hutson byli po zápase jmenováni IIHF třemi nejlepšími americkými hráči na turnaji.