Slovensko porazilo Německo, ve čtvrtfinále mužského hokeje se střetlo s USA – NBC Chicago

Slovensko, Dánsko a Švýcarsko si v úterý udržely olympijské naděje na mužském hokejovém turnaji.

V kvalifikaci Slovensko porazilo Německo, Dánsko Lotyšsko a Švýcarsko podepsalo Českou republiku o postup do čtvrtfinále.

Další zápas Slovenska proti týmu USA bude v úterý ve 23:10 ET. Dánsko se utká s Čínskou republikou ve středu v 1:00 SEČ. Švýcarsko se střetne s Finskem ve 3:40 ET.

Jeden gól za Slovensko vstřelili Libor Hudáček, Peter Sihleřík, Michael Krištof a Marek Hrivik. Brankář Patrick Ribar předvedl 21 zákroků pro Německo při vítězství Slovenska 4:0.

Zatímco Slovensko vyhrálo v zápasech skupiny C pouze 1-2-0, tým USA byl neporažen, když porazil Čínu, Kanadu a Německo. Američané mají oproti 12 vstřeleným gólům plus 11 branek a umožnili Slovensku projít čtyřmi soutěžemi.

Dánsko a Lotyšsko si během prvních dvou poločasů vzájemně vyměnily góly a v posledních 20 minutách vyrovnaly 2:2. Ale byl to Dánsko Markus Lorissen, kdo vstřelil brzký gól ve třetím gólu a kdo byl konečným vítězem v zápase, který Dánsko vyhrálo 3-2.

Švýcarský tým inkasoval čtyři góly v řadě poté, co prohrával 1:0 proti České republice a zvítězil ve finále 4:2. Kapitán Rafael Diaz dostal gól a asistenci, zatímco Sven Andregueto knokautoval dva ze svých asistentů.

Vítěz týmu USA a Slovenska postoupí do semifinále, kde se střetne buď se Švédskem, nebo s vítězem kvalifikační soutěže mezi Čínou a Kanadou.