Španělsko se odrazilo od České republiky a je na cestě k euru

Burgos: Ženský fotbalový tým Španělska postoupil na Mistrovství Evropy 2025 výhrou 3:1 nad Českou republikou.

Španělsko získalo dvě výhry z prvních dvou kvalifikačních zápasů po páteční výhře 7:0 v Belgii.

Probíhající mistrovství světa a Liga národů UEFA Mistři byli nuceni tvrdě pracovat v prvním poločase proti 30. týmu na světě na přeplněném stadionu El Plantio v historickém severním městě Burgos, uvedla agentura Xinhua.

Češi byli solidní v obraně a rané útoky Španělska si našly prostor od křídelnice Evy Navarrové po pravé straně.

Alexia Butellas a Lucia Garcia nedokázaly rozehrát míč v oblasti.

Garciaová měla otevřít skóre, když skórovala Alexia, ale její střela byla beznadějná a Barbora Votiková ji zachránila.

Kamila Dubková šokovala mistryně světa i na druhém konci, když k ní odražený míček laskavě spadl, ale její pokus kličkování šel nad břevno, Alexia se kroutila těsně vedle a někteří fanoušci už slavili gól.

Češky šly do vedení po dobré práci Kláry Kahinové v 55. minutě, Aneta Bochmanová vypálila do růžku a míč se dokutálel na hranici vápna.

Vedení trvalo pouhou minutu, Maria Mendesová z rohu vyrovnala Španělsko a Jenny Hermoso vedla domácí poté, co ji podklouzla Mariona Caldenteová.

Caldente přidal po 70 minutách třetinu a vypadalo to, že to bude pro Španěly těžký večer, kteří si došli pro další pohodlné vítězství.

READ  Česká rozvojová agentura, FAO zavede plán potravinové bezpečnosti v Gruzii (exkluzivně)