Splittorf a Boker vedou světový pohár CX80 MTBO po Česku

Se čtyřmi individuálními závody a štafetou na CX80 WMTBOC v Česku minulý týden jsme se posunuli stále blíže k tomu, abychom se v roce 2023 stali šampiony Světového poháru CX80 MTBO.

O letošním Světovém poháru se rozhodne během čtyř týdnů v italském Trentinu, kde dva individuální závody a smíšená štafeta slouží jako finále Světového poháru a mistrovství světa v MTBO do 23 let.

Dane Nicolín předvedl ve Splittorfu Czechia sérii skvělých výkonů a zvýšil svůj náskok v celkovém hodnocení Světového poháru. Vyhrál dlouhou trať a bral stříbro ve středním závodě, než skončil třetí v pátečním hromadném startu.

Tím se dostala na celkových 497 bodů – 121 bodů před mistryní světa ve sprintu a štafetě Karinou Nurminen na druhém místě.

Emily Benham Kvåle (GBR) vyhrála hromadný start v Čečensku a přidala tři stříbrné medaile, což ji řadí na třetí místo s 340 body. Brit ale oznámil ukončení mezinárodních závodů MTBO v České republice.

Za ní jsou Gabriel Andrasiunen (LTU) s 314 body, Martina Dichowska (CZE) s 250 body a Veronika Kubinová (CZE) s 238 body.

Česká dominance u mužů
Úřadující šampion Světového poháru Christoph Boker (CZE) má po dvou zlatých medailích na domácí půdě ve sprintu a middlu velmi těsný náskok ve třídě mužů se 442 body.

Krajan Wojtek Ludwik minulý týden vyhrál dlouhý a hromadný start a je 13 bodů za Pokerem.

Vojtek Stránský je třetí s 311 body, což z něj dělá českou trojku v hodnocení Světového poháru.

Andre Haga (FIN) s 249 body, jeden bod za Simonem Hellmüllerem (SUI) na pátém místě a další Fin, Samuel Bogala, je šestý s 236 body.

Do celkového hodnocení se započítává sedm nejlepších výsledků z devíti individuálních závodů Světového poháru.

Finsko nadále vede týmovou soutěž
Finsko vede mistrovství světa v České republice. Finsko, které vyhrálo závod žen a skončilo páté v mužích, má celkem 51 bodů.