Spojené státy předběhly Maďarsko a Kanada vede Slovinsko ve světech ledního hokeje

Tampere The Independent: — Spojené státy se musely vrátit z cíle a překonat nováčka Maďarsko 7:1, aby si v neděli připsaly druhé vítězství na mistrovství světa v ledním hokeji.

Totéž musela udělat Kanada na cestě k vítězství 5:2 nad Slovinskem, druhým nově postupujícím týmem v nejvyšší divizi.

Nick Bonino skóroval dvakrát za Američany a Rocco Grimaldi zaznamenal jednu a dvě asistence v zápase skupiny I v Nokia Areně v Tampere.

Američané Alex Toch a Nick Bonino odpověděli na gól Istvana Sofrona vrátit se do hry v prvním poločase.

Bonino přidal svůj druhý gól v polovině druhého poločasu v solidní hře a Cutter Gauthier zvýšil na 4:1 střelou kolem brankáře Dominica Horvatha.

Connor Mackie, Grimaldi a Luke Tosh zakončili skóre gólem ve třetí třetině.

McKenzie Wegar zaznamenal jednu a dvě asistence ve 2. zápase tříbodového zápasu obránce Calgary Flames, zatímco Michael Carconi a Jack McBain zaznamenali gól a asistenci za Kanadu.

Poté, co gól Jana Drewse dostal Slovinsko do vedení v prvním poločase, Kanada odpověděla třemi góly ve druhé třetině skupiny B v lotyšské metropoli Rize.

Carcon vyrovnal střelou zápěstím do sítě 1:13, Pierre-Olivier Joseph zdvojnásobil Kanadu na 2:1 a Milan Lucic zdvojnásobil vedení v přesilovce.

Wiggar a McBain skórovali po jednom ve třetí třetině, než Drews svým druhým gólem snížil vedení na 5:2.

Spojené státy se v pondělí utkají s Německem a Kanada se Slovenskem.

Ve zbývajících zápasech později v neděli se Francie ve skupině A střetla s Dánskem a Švédskem s Rakouskem, ve skupině 2 Švýcarsko proti Norsku a Česko proti Kazachstánu.