Švédsko a Česko opět vyhrály

Zug navázal na včerejší vítězství na turnaji do 20 let ve Švédsku a Česku čerstvými výhrami. V úvodním utkání Česko porazilo Slovensko 3:1, Švédsko porazilo Švýcarsko 6:2.

Slovensko – Česká republika 1.-3

Slovenský tým do 20 let začal důrazně, udržoval si vysoké tempo a v první třetině odpovídal hře České republiky. Slovensko se dostalo do vedení přesilovkovým gólem Roberta Federera, asistovali mu Lukáš Klečka a Jakub Chromiak. Fedor využil odrazu před českou brankou na 1:0 pro Slovensko.

Česko po první přestávce dominovalo a vyrovnalo gólem Radka Janaty, asistovali mu Marek Rogáč a Adam Džeko. Janata porazil slovenského brankáře Samuela Urbana a vyhrál 1:1. Česko rychle otočilo zápas gólem Wojtycha Husineckého, kterému asistoval Dominik Petřín. Po chaotické situaci před slovenskou sítí si Husinecký našel puk a odhlavičkoval jej domů a dostal tak Česko do vedení 2:1. Gólem Eduarda Salleho, kterému asistoval Marek Ročák, se Česko dostalo do vedení 3:1. Salle šikovně dribloval kolem slovenské obrany a bekhendovou střelou skóroval.

Snaha Slovenska, včetně vytažení brankáře do extra útoku, nedokázala smazat mezeru a zápas ukončila porážkou 3:1.

Zápas znamenal pro Slovensko náročný začátek na turnaji pěti zemí ve švýcarském Zugu.

Švédsko – Švýcarsko 6.-2

Švédsko po velkém vítězství proti Finsku navázalo na své silné vítězství 6:2 nad hostitelským Švýcarskem.

Švédsko nezačalo utkání podle očekávání. Za pouhých 32 sekund je Švýcarsko šokovalo, když Janis Embacher otevřel skóre po přihrávkách Nolana Catina a Robina Niko Antenena. Švédsko však rychle odpovědělo. O minutu a půl později vyrovnal Carl Onborn jemnou střelou po nastavení Joela Swensona.

READ  Česká republika objevila svou první opičák

Švédsko se poté dostalo do vedení v 11. minutě, když Noel Franzen asistoval Oskaru Woollettovi. Navzdory brzkému neúspěchu převzalo Švédsko kontrolu nad hrou a od té chvíle dominovalo hře.

Ve druhé třetině Švédsko zvýšilo své vedení na 3:1 přesilovkovým gólem Antona Frandela, kterému asistovali Kalle Karlsson a Carl Onborn. Tempo Švédska pokračovalo, když Arvid Westlin vstřelil další přesilovkový gól, tentokrát asistencí Waltera Lindbergha a Vigga Nordlunda.

Švédsko svou převahu ve třetí třetině ještě upevnilo. Kale Carlson vstřelil krátkou branku a zvýšil na 5:1. Švýcarsko dokázalo stáhnout branku gólem Arise Haplikera, kterému asistoval Paul Motter, ale Švédsko zpečetilo své vítězství pozdním gólem Arvida Westlina, jeho druhým v zápase, s další asistencí Joela Svenssona.

Komplexní vítězství 6:2 znamenalo pro Švédsko druhé vítězství v řadě na turnaji a připravilo půdu pro jejich další zápas proti neporaženému Česku s jistotou a dynamikou.