Swiatek střídá Plíškovou, Vondroušová zastaví Wozniackou v Montrealu

(Reuters) – Světová jednička Iga Swiatek zvládla brzký test, než ve středu utekla nad Češkou Karolínou Plíškovou v Montrealu 7-6(6) 6-2 a postoupila do třetího kola Canadian Open.

Swiatek se dostal do brzké bitvy proti bývalé světové jedničce Plíškové, ale dokázal se udržet v boji, když vyhrál většinu dlouhých rally a předvedl smrtící forhend a těsné pokrytí.

„Tento první zápas byl výzvou, je to vždy výzva, zvláště proti takovému hráči,“ řekla Swiatek během rozhovoru na kurtu.

„Určitě jsem využil její zkušenosti v prvním setu, ale jsem rád, že jsem to dokázal vypnout v tie-breaku a ve druhém setu jsem byl pevnější, protože jsem opravdu chtěl resetovat, přemýšlet o tom, co jsem mohl dělat lépe a jsem rád, že jsem to udělal.“

Swiateková čelila v hodinovém prvním setu velkému odporu Plíškové, ale dokázala se vrátit ze stavu 5:4 a vynutit si tie-break, protože musela znovu vyjíždět zezadu, než to vyrazila, když Češka podávala forhend široký. .

Ve druhém setu našla Swiatek nové vybavení a následovala brzká pauza s láskou držela kontrolu a nikdy se neohlédla, protože její kombinace síly a kontroly se ukázala jako příliš mnoho, než aby je Plíšková překonat.

Při podání na zápas dala Swiatek první dvojchybou setu Plíškové brejk, ale hned v dalším gemu se zlomila tyč a zpečeťovala výhru.

Další v řadě pro čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Karolínu Macovou, která zahájí obhajobu titulu na US Open ještě tento měsíc, bude další v řadě pro čtyřnásobnou grandslamovou šampionku.

Wozniacki se odmlčel

Wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová zakončila první turnaj Caroline Wozniacké po více než tříleté pauze od soutěžního tenisu vítězstvím 6:2, 7:5 a postoupila do třetího kola.

READ  Plíšková říká, že Bagin není zodpovědný za špatný začátek sportu v roce 2021

Vondroušová využila svého levého forhendu, perfektního voleje a nenápadného úderu, aby si Wozniackou proběhla po kurtu a získala první sadu.

Vypadalo to, že Vondroušová na Dánku rychle zapracuje ve druhém setu, když odskočila do vedení 3:0, ale dvojchyby zády k sobě přinesly Wozniacké brejk, který za stavu 3:1 proměnila.

Wozniacki stavěl na tomto impulsu, aby vyhrál další tři zápasy, završil sedmý, 13minutový zápas a získal výhodu 4–3.

Stále frustrovanější Vondroušová zastavila krvácení nezvratným podáním na par 4-4.

Česká devátá nasazená zpečetila svou lásku hlavičkou na 5:5, než ji bekhendová chyba Wozniacké postavila na prahu za stavu 6:5.

Vondroušová zpečetila svou devátou výhru v řadě rozhodujícím úderem do šířky v zápase, který Wozniacká dokázala jen odložit, aby připravila střet s mladou Američankou Coco Gauffovou, která vyhrála jediné předchozí setkání.

Wozniackého, bývalého grandslamového šampiona světového žebříčku, který v roce 2020 odešel do důchodu, aby založil rodinu, nakonec odčinilo 41 nevynucených chyb pod slunečným nebem v Montrealu.

Mezi další nasazené hráčky v prvních zápasech patřily Jessica Pegula, Gauff a Lyudmila Samsonová, kteří se radovali ze vzájemných výher, aby se dostali do třetího kola, zatímco Belinda Bencic se prosadila v čele vítězstvím 6-3 5-7 6-4 nad Alicií Parksovou.

Třetí nasazená Elena Rybakina dokončila svůj zápas přerušený deštěm, který začal v úterý večer, středečním vítězstvím 6-7 (3) 7-6 (5) 6-3 nad Američankou Jennifer Bradyovou.

(Zprávy Frank Bing v Torontu a Rory Carroll v Los Angeles; střih Prietha Sarkar a William Mallard.)

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.