USA porazily Česko 4:3 v rozstřelu World Juniors

Howard vedl USA 1:12 v úvodní třetině. Eric Polkamp (Brainerd, Minn./Bemidji State University/San Jose Sharks) přechází na Franka Nassara III (Mount Clemens, Michigan/University of Michigan/Chicago Blackhawks) v americké zóně. Jeden s Howardem. Ten posunul puk přes štěrbinu pro Howarda, který překonal českého brankáře Michaela Hrabela na pět jamek.

USA měli v první třetině dvě přesilové hry, ale nedokázali je proměnit i přes několik dobrých šancí, včetně jedné od Jimmyho Snookeruda (Saska, Minnesota/University of Minnesota/St. Louis Blues).

Česko srovnalo skóre na 15:40 poté, co se Jakub Stankel prosadil z horní části brankoviště po přihrávce zpoza sítě.

Adam Barres dostal Čechy do vedení 6:23 do druhého framu, ale USA odpověděly o necelé dvě minuty později, když Will Smith (Lexington, Mass./Boston College/San Jose Sharks) zaznamenal gól od Ryana Leonarda. Amherst, Massachusetts/Boston College/Washington Capitals). Gabe Perrault (Hinsdale, Illinois/Boston College/New York Rangers) si také připsal asistenci.

V 11:47 vedl jednorázový brankář Robin Sabucek Jacob Fowler (Melbourne, Florida/Boston College/Montreal Canadiens) pro české vedení 3:2, ale o necelé tři minuty později se tým USA utkal s Ryanem Chesleym (Mahtomedi). , Minnesota/University of Minnesota/Washington Capitals) Lane Hudson (North Barrington, Illinois/Boston University/Montreal Canadiens) poslal laser kolem Hrabala z břidlice.

Cutter Gauthier (Scottsdale, Arizona/Boston College/Philadelphia Flyers) málem dostal USA do vedení v závěru poslední třetiny, ale jeho střelu zblokoval český obránce.

Za nerozhodného stavu 3:3 na konci základní části se hra dostala do pětiminutového prodloužení tři na tři. Američané měli v prodloužení přesilovku a celkem čtyři střely na branku, ale nedokázali je využít.

Utkání mělo pět kol, které rozhodly o vítězi. Když Češi v pátém kole prohrávali 1:0, Perrault poslal zápas do dalších kol, kde Howard po dvou kolech porazil Hrabela v rozstřelu a zajistil USA výhru 4:3.

READ  Česko využije Evropský fond pro spravedlivou transformaci na velké „rizikové“ projekty - EURACTIV.com

Fowler předvedl v soutěži 20 zákroků a zastavil šest ze sedmi střelců v rozstřelu.

Tým USA hraje poslední zápas předkola proti Slovensku v neděli (31. prosince). Zápas začíná ve 12:00 místního času / 6:00 ET ve Frolundaborgu a můžete jej sledovat živě na NHL Network.

Poznámky: Lane Hudson NÁS. Jmenovaný hráč hry … Tým USA porazil Česko 34:23 … USA je 0:3 v přesilové hře, Česko je 0:2 … S dnešní výhrou je USA mezi prvními dvěma Získal jeden z místa. B divize pro čtvrtfinále turnaje. Slovensko aktuálně vede skupinu B s devíti body, zatímco Spojené státy mají osm. Vítěz nedělního (31. prosince) zápasu mezi těmito dvěma týmy bude v čele skupiny.