USA porazily Česko o zlatou medaili mužů

V odvetě zápasu z úvodního kola – Česko vyhrálo 6:5 v rozstřelu – Američané s úsměvem slavili zisk mužského zlata vítězstvím 4:0 nad Čechy.

Mikey Persild nastartoval věci pro tým USA gólem v přesilovce v prvním a JP Hurlburt skóroval ve druhém. Perchild vstřelil svůj druhý gól v posledním framu a Jane Torre přidala další, aby dosáhla na konečných 4:0.

Xavier Went zastavil všech 29 střel, kterým čelil.

„Znamená to svět. Začalo to před dvěma týdny a náš proces, nazvali jsme to 'procesem zlaté medaile', a to byl náš cíl od prvního dne,“ říká Persild. „S tímto týmem by toho měl svět dosáhnout.“ Máme tak dobrý tým, tak dobrého brankáře, tak dobré lidi kolem sebe. Takže jsme si opravdu věřili, že jsme do tohoto zápasu vstoupili.

Persilt vedl Američany s devíti (čtyři góly, pět asistencí) body ve čtyřech zápasech, ale po celý turnaj šlo o vyrovnaný útok Spojených států. Hurlburt měl sedm bodů, Parker Trottier a Torrey po pěti a Logan Stewart zaznamenal gól a tři asistence.

Cesta Američanů ke zlatu se neobešla bez výzev. Potřebovali rozstřel, aby v úvodním kole porazili Slovensko a poté prohráli s Českem v rozstřelu. V semifinále, Spojené státy znovu vstoupily do rozstřelu, porazil Kanadu 6-5.

Americký hlavní trenér Joe Bonnet byl potěšen, že jeho klub mohl vyhrát finále v základní hrací době.

„Měli jsme tři nerozhodné výsledky (před finále) a říkali jsme si, víš, zkusit vyhrát v základní hrací době,“ říká. „Ale věděli jsme, že hrajeme dobrý hokej a náš cíl byl jeden den po druhém a každým zápasem se zlepšovali, a já si myslel, že to náš tým udělal a mohli jsme odehrát dobrý (finálový) zápas.“

V zápase o bronz mužů Kanada odskočila do vedení 3:0 v první třetině nad Finskem.

READ  Jak často pilujete nohy? Nakupující říkají, že tento pilník na nohy za 22 dolarů, vyrobený z českého skla, proměnil jejich paty a podrážky (pro důkaz máme fotografie před a po).

Jiko Leitinen a Luka Arco skórovali za Finsko a po 15 minutách vedli 3:2 proti Kanadě, poté Wilmar Kallio a Viljo Kahkonen vstřelili góly ve druhé třetině a zajistili Finsko vedení 4:3.

Kanaďan Mathis Preston skóroval v posledním framu a vynutil si rozstřel, zatímco Eilis Uronen a Mathias Mileniemi vstřelili jediné góly v rozstřelu a Finsko tak získalo bronzovou medaili.

Carter Esler předvedl 32 zákroků na 36 střel pro Kanadu a Piri Lammi odvrátil 29 z 30 střel místo Williama Kammalse ve finské síti.