USWNT remizovala s Českou republikou v úvodním zápase Sheffields Cupu

Carson – Americká ženská fotbalová reprezentace zahájila rušné dvouleté prodloužení roku 2022 a čtvrtka.

I přes dominanci na míči však obranu a brankářku České republiky Barboru Votíkovou nemohly Spojené státy vyloučit, protože první noční zápas Sheffields Cupu v Dignity Health Sports Park skončil bezbrankovou remízou.

Česká republika je v nejnovějším světovém žebříčku FIFA na 24. místě.

Spojené státy zahájily seznam s průměrným věkem 25,6 let, což je nejmladší základní sestava od roku 2018. Pro Spojené státy je to důležitá soutěž, protože na kvalifikaci mistrovství světa CONCACAF a na seznamu pro příští rok je mnoho nových a mladých hráčů. Světový pohár FIFA.

Američané udělali všechno správně, kromě vstřelení branky v prvním poločase. Není to kvůli nedostatku úsilí. Spojené státy tahem za nitky Rose Lovellové vytvořily silný tlak na českou defenzivní divizi, ale v závěrečné útočné fázi se ubránily.

Češce pomohla brankářka Paris Saint-Germain Votiková, která při střele na bránu udělala vše rychle. Votíková zaznamenala osm zákroků.

Ve druhém poločase měli Američané opět českou obranu, ale i přes plánování Lavelle nedokázali prolomit branku.

Antonovský o České republice řekl: „Byli velmi organizovaní, velmi houževnatí, velmi fyzičtí a měli velmi málo prostoru.

V 75. minutě se nakonec proměnil Lavelle.

Trenér USA Vladko Antonovsky se ve druhém poločase pokusil otevřít skóre s Trinity Rodman a Ashley Sanchez. Domorodci z jižní Kalifornie (Rodman z Newport Beach a Sanchez z Monrovie) členové týmu s Washington Spirit v NWSL.

Antonovskij zdůraznil potřebu trpělivosti vzhledem k tomu, že ti na seznamu mládeže a většina jsou v raných fázích sezóny.

Týmy obdrží tři body za vítězství a remízu za zápas, kterého se účastní čtyři týmy. Zápasy dalšího kola (také v Carsonu) jsou na programu v neděli, Spojené státy se utkají s Novým Zélandem (odpoledne) a Českou republikou s Islandem (15:00).

READ  Česká vláda zakázala ruským sportovcům a týmům závodit v zemi

Týmy zakončí turnaj 23. února ve Friscu v Texasu.

„Je to úskalí. „Viděli jste vlnu útoku, byla velmi neúprosná, vytvořili jsme si spoustu příležitostí a některé věci vyrovnali.