Vondroušová pokrčila rameny pomalý začátek, aby Bouzkovou porazila v čistě českém střetnutí

LONDÝN (Reuters) – Markéta Vondroušová se vzpamatovala z nedbalého začátku a postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu vítězstvím 2-6 6-4 6-3 nad Marií Bouzkovou v nedělním utkání proti České republice.

Vondroušová se po celý zápas tvářila nepříjemně, udělala 44 nevynucených chyb, ale udržela si nervy na cestě k vítězství i přes prohození prvního setu.

„Byl to hodně těžký zápas. Hrály jsme dlouhý zápas a známe se od dětství, takže to bylo hodně náročné i psychicky,“ řekla Vondroušová novinářům.

„Jsem tak šťastný, že jsem zůstal ve hře a zůstal jsem soustředěný. Chtěl jsem jen zůstat ve hře a být aktivnější a věnovat se voleje a všemu.“

Bouzková začala dobře, vyhrála čtyři zápasy v řadě na cestě k vedení 5:1 v úvodním setu, když několik chyb Vondroušové našlo síť.

Dvaatřicátá druhá nasazená při podání setu zaváhala a umožnila Vondroušové získat brejk, ale hned se vrátila a uzavřela otvírák.

Vondroušová zahájila svůj comeback ve druhém setu, když předvedla několik působivých úderů a hravě se dostala k síti, aby získala dva brejky a vynutila si rozhodnutí.

Se zpětným sebevědomím neudělala žádnou chybu, vedla 4:3 a pak zpečetila výhru dalším brejkem.

„Nikdy předtím jsem nezažila tolik výher na trávě. Jsem teď ve čtvrtfinále, takže jsem to nečekala,“ řekla Vondroušová, která ve čtyřech předchozích neprošla přes druhé kolo Wimbledonu. pokusy jako singl. hráč.

„Už jsem mluvil se svými trenéry a řekli mi ‚máš na to zápas‘. Myslím, že tomu musíš jen věřit, víš, být otevřený a pracovat na tom.“

Vondroušová se o postup do semifinále příště střetne s Jessicou Pegulaovou poté, co americká čtvrtá nasazená porazila Ukrajinku Lesju Tsurenko.