West Ham se přiblížil své pozici v Evropské lize tím, že porazil West Bromwich Albion

Pozdní góly Angela Ogbony a Michela Antonia zahrnovaly vítězství West Ham United v Premier League 3: 1 nad sestupujícím West Bromwich Albion, aby si ve středu zajistil místo v Evropské lize.

Hráč West Hamu Declan Rice v první minutě odpálil pokutový kop a hostující tým ustoupil po 27. minutě, když se Matthews Pereira odrazil od rohového kopu Thomase Sochika.

Český skvělý Soucek to upravil tím, že v první polovině svázal zastavovací čas.

Ojbona sbalil West Ham dopředu v 82. minutě, než Antonio dokončil body o šest minut později.

West Ham se posunul na šesté místo se 62 body, tři před Tottenham Hotspur a Everton, přičemž zbývá jedna hra.

Jeden bod v neděli proti Southamptonu zajistí Lost Hamu v příští sezóně místo v Evropské lize a jejich nejvyšší umístění v lize od pátého místa v roce 1999.

Trenér West Brom Sam Allardyce, který převzal vedení v prosinci poté, co byl vyhozen Slavin Bilic, po zápase potvrdil, že na konci sezóny odstoupí.

„Nejsem dlouhodobý,“ řekl Allardis. „Potřebují dlouhodobě. Musí si naplánovat příští sezónu, aby se mohli vrátit.“

Nabídka West Hamu neuspěla neočekávaně v první čtyřce po sérii jednoho vítězství v pěti ligových zápasech před cestou do West Bromwich Albion spravovanou jeho starým trenérem.

Předchozí porážka Tottenhamu doma s Aston Villou otevřela dveře na stranu Davida Moyese a nyní je dramaticky blízko návratu k evropské soutěži poprvé od jejich účasti v Evropské lize v roce 2016.

„Hráli jsme dobře, ale dnes večer jsme nehráli dobře, ale ukazuje to, že můžeme vyhrát i jinými způsoby,“ řekl novinářům Moyes ve svém druhém funkčním období jako manažer Lost Ham.

„Jsem šťastný, ale to se nestalo. Půjdu si sednout, užít si to a podívat se na permutace, musíme vyhrát naši hru a potom nehrozí žádné riziko.“

READ  Billie Jean King Cup: Velkou Británii čeká příští rok v České republice těžké zúčtování | tenisové novinky

Když Rice trefil tyč a dal Pereirovi vedení pro West Brom, vypadalo to, jako by West Ham mohl promarnit šanci inkasovat výsledek Tottenhamu.

Souček v prvním poločase skóroval zblízka v 10. poločasu svým 10. gólem v sezoně.

West Ham se po přestávce těžko prosadil, i když Aaron Creswell vyrazil vynikající přímý volný kop mimo tyč a Pablo Fornals promarnil příležitost.

Ogbonna byl v 82. minutě po rohovém kopu, aby posadil West Ham a zajistil si body do protiútoku, když Jesse Lingard přiváděl Antonia ke skórování.

Díky nedělním povzbuzením fanoušků doma je evropský osud West Hamu v jejich rukou.

„Celkově jsme to letos vyhráli, ale doposud máme stále co dělat, a doufejme, že můžeme překročit hranici,“ řekl Moyes.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.