Wimbledon: Tunisan Jaber se kvalifikuje do semifinále Grand Slamu |  tenisové novinky

Wimbledon: Tunisan Jaber se kvalifikuje do semifinále Grand Slamu | tenisové novinky

Jaber se o postup do sobotního finále střetne se 103. Tatianou Marií v žebříčku.

Třetí nasazená tuniská Anas Jabeurová, nejlepší nasazená v losování žen, se vzpamatovala ze ztráty prvního setu ve Wimbledonu 2022, porazila Češku Marii Pozkovou 3-6, 6-1, 6-1 a dostala se do semifinále grandslamu. .

Od přistání v úvodním kole na Roland Garros letos šokující porážkou vyhrál Jabeur 10 po sobě jdoucích zápasů na trávě a dostal se do All England Clubu s titulem v Berlíně ve vedení.

Jaberová, která v současné době hraje nejvýše na druhém místě, se o místo v sobotním finále střetne se 103. Tatianou Marií, která dříve porazila Němce Julese Niemeyera.

Jaber, 27, se stala první Arabkou, která se dostala do semifinále dvouhry na grandslamu, a usiluje o to, aby se stala první ženou z Afriky, která vyhrála velký turnaj.

Jabeurová se podruhé za sebou dostala do čtvrtfinále Wimbledonu a ve svých čtyřech kolech neztratila ani set a nedovolila soupeři, aby se vyrovnal sérií výkonných podání, silných forhendů, chytrých skluzů a přesvědčivých úderů. .

Proti 66. nasazené Bozkové použila v úvodních fázích prvního setu hodně střel, ale třiadvacetiletá Češka to dobře přečetla a snížila jednu z hlavních zbraní Tunisanky.

Jabeur nedokázala najít způsob, jak se dostat přes stoickou českou obranu, protože Bozková stíhala většinu svých pozemních kopů a v páté hře byla odměněna brejkem. V devátém úvodním setu jí zajistil druhý brejk.

Jako první set, který Jaber na letošním turnaji prohrál, jako by Tunisana probudil.

Jaberová vystupňovala agresivitu a začala dorážet na rovné plochy, čímž prolomila první podání Bozkové ve druhém setu.

Následovala druhá a třetí přestávka a Tunisanka rychle vyrovnala, když její oblíbená střela znovu našla stopu na svěže zelených trávnících.

READ  Bruce Boschi bude celebrovat francouzský World Baseball Classic

Čech, který se představil v soutěži na centrkurtu šesti kariérními vítězstvími nad 10 nejlepšími, si dal dlouhou pauzu na záchodě, ale nedokázal změnit tempo.

Bozková, která se před letošním turnajem nikdy nedostala přes druhé kolo grandslamu, vedla ve druhém zápase 40:0, když Jabeurová vyhrála pět po sobě jdoucích brejkbolů a pak si upevnila náskok tím, že se držela lásky.

Jaber vyhrál osm zápasů v řadě a poskočil 4:0, než zastavil českého molocha přestávkou, aby se připojil ke skupině C.

Ukázalo se však, že to byla jen mírná rána pro Jabeura, který si dal v dalším zápase další pauzu a poté si ponechal podání, aby zpečetil zápas na první mečbol.

„Věděl jsem, že přijde a opravdu mě donutí pracovat, abych vyhrál bod,“ řekl Jaber. „Je to talentovaná hráčka a jsem opravdu rád, že jsem se během druhého setu probral a ve třetím jsem hrál lépe.“

Jaber se těšil na semifinále a řekl, že bude těžké hrát proti „barbecue kamarádce“ Marii – která se loni vrátila z mateřské dovolené teprve poté, co porodila svou druhou dceru a ve 47 letech se dostala do hlavního semifinále. pokus.

„Miluji Tatjanu moc a její rodina je opravdu úžasná,“ řekl Jaber. „Je to skvělá kamarádka. Jsem za ni opravdu šťastný, protože je v semifinále.“