Zlatý rytíř vstřelil hattrick, když Spojené státy omráčily Kanadu na mistrovství světa

BRAMPTON, Ont., 16. dubna (Reuters) – Hilary Knightová vstřelila silné góly ve třetí třetině s náskokem 27 sekund, když Spojené státy v neděli překonaly konkurenční Kanadu 6:3 a získaly zlato na mistrovství světa v ledním hokeji žen.

Kanada ve třetí třetině vedla 3:2 a byla na tempu, aby vyhrála třetí titul mistra světa v řadě, ale vyvázla z toho, že hrála nečistou hru, když uhrála dvě pozdní penalty, aby poskytla USA výhodu dvou hráčů, zbývalo 3:52.

Knight je donutil draze zaplatit za jejich chyby.

Poté, co Caroline Harveyová zvýšila Američanky na 3:3 na začátku třetí třetiny, kapitánka Knightová dvakrát skórovala a završila svůj hattrick poté, co skórovala také ve druhé třetině.

Kayla Barnes skórovala do prázdné branky a zakončila tak skóre, zatímco Abby Murphyová se také trefila.

Brian Jenner se podílel na všech třech gólech Kanady, dvakrát skóroval ve druhé třetině a připravil Marii-Philip Poulin na další, ale byla to její penalta spolu s Claire Thompsonovou, která byla pozdě ve hře, která dala USA zlato. fotbalová branka. příležitost.

„Je potřeba celou vesnici, aby byl jeden hráč úspěšný na ledě,“ řekl Knight, historicky nejlepší střelec Spojených států ve Světové sérii se 101 body. „Je pro mě ctí vést tento tým, ale každodenní podnikání se nezměnilo.

„Kanadu je těžké porazit. Kanadu je těžké porazit.“

Byl to další dramatický konec jedné z největších rivalit tohoto sportu a jako vždy se hrál ve zběsilém tempu od úvodního střetnutí až po závěrečné zvonění.

Žádná jiná země než Spojené státy nebo Kanada nevyhrála mistrovství světa ani zlatou olympijskou medaili.

Jen jednou si Kanaďané a Američané nezahráli o světový titul, hostitelské Finsko v roce 2019 rozbilo párty a odvezlo si stříbro.

READ  „Žádné nulové riziko“: britský krok ke zvýšení zájmu fanoušků Wembley zpochybňován | Otec

V sedmi olympijských finále žen vyhrála Kanada pětkrát zlato, zbylé dva tituly vyhrály Američanky.

‚velké zlepšení‘

Turnaj začal ošklivě, když Finsko v úvodním zápase turnaje porazilo Francii 14:1 a bylo mnoho nevyrovnaných výsledků, včetně vítězství USA 9:1 nad Českou republikou v semifinále.

Švédsko postoupilo ze čtvrtfinále s Kanadou do prodloužení, než prohrálo s hostitelskou zemí 3:2, ale jinak to bylo jako obvykle. Češi porazili Švýcarsko 3:2 a získali druhou bronzovou medaili v řadě.

„Ve hře žen došlo k obrovskému zlepšení,“ řekl před finále prezident Mezinárodní federace ledního hokeje Luc Tardif. Zde vidíte počet těsných zápasů.

Možná týmy ještě nejsou připraveny porazit Kanadu a USA, ale dostávají se tam.