Knight vstřelil 2 góly, když USA porazily Českou republiku 9-1 ve světovém semifinále

BRAMPTON, Ontario (AP) — Kapitánka Hilary Knightová, Amanda Kesselová a Tessa Janek vstřelily po dvou gólech, když Spojené státy porazily Češky 9:1 v zápase o zlato na mistrovství světa v hokeji žen a skončily 22. Sobotní republika.

Vítězství představuje další potenciální zúčtování proti přeshraničnímu rivalovi Kanadě v nedělním mistrovském utkání. Po výhře 3:2 v prodloužení nad Švédskem ve čtvrtfinále se Kanada později v druhém semifinále utká se Švýcarskem.

Kanada (5:0) se dostala do čela tabulky skupiny A poté, co v pondělí porazila Američany 4:3 v rozstřelu.

S devíti tituly proti Kanadě 12, USA (5-1) nikdy nevynechaly zápas o zlatou medaili v historii turnaje a budou usilovat o získání titulu zpět poté, co prohrály s Kanadou v posledních dvou finále.

Veteráni – Knight a Kessel – a mladíci – Janek a Caroline Harvey – zaplnili výsledkovou listinu proti Čechům, když se trenér druhého ročníku John Wroblewski rozhodl restartovat svůj stárnoucí soupis.

READ  Cole si připomíná 150 let od prvního koncertu nejslavnější české dechovky

Třiatřicetiletá Knightová přidala také asistenci, aby zvýšila svůj celkový rekord mistrovství světa týmu USA na 98 bodů. Dvacetiletý Harvey skóroval a přidal čtyři asistence, aby zvýšil součet svého vedení týmu na 13 bodů. Dvaadvacetiletý Janecke má nyní při svém debutu na kontě tři branky a šest bodů.

Abe Murphy a Abby Roque také skórovali, zatímco Kayla Barnes měla tři asistence. Aerin Frankel zastavila 14 ran, aby zlepšila svůj turnajový rekord na 4-1.

Po zisku bronzu na prvním turnaji loni za Češky, které debutovaly ve skupině A, skórovala Adéla Sabovalevová. Češi na loňském turnaji v Dánsku prohráli s USA 10:1.

Blanco Skotova zastavila 15 střel a Murphy byl stažen poté, co dal Američanům do vedení 4:0 v čase 8:13 druhé třetiny. Katerina Dzhekowska vstřelila pět branek na 26 střel.

Když USA vedly po první třetině 1:0, Knight skóroval dvakrát v rozpětí 1:28, ve kterém Američané skórovali pětkrát. Barnes vstřelil první gól večera, když do přestávky proměnil 2 na 1 za stavu 4:22. Knight pak zvýšil na 3:0 gólem v přesilovce, ve kterém tečoval Harveyho střelu z levého bodu.

Ve svém 13. vystoupení na mistrovství světa vstřelil Knight v šesti zápasech pět branek, poosmé vstřelil alespoň pět branek. Je to také poosmé, kdy zaznamenal alespoň devět bodů.

USA a Kanada hrály o zlato na 20 z předchozích 21 turnajů, s výjimkou roku 2019, kdy Američané porazili Finsko 3:2 v rozstřelu poté, co Finové v semifinále porazili Kanadu.

Kanada je dvojnásobným obhájcem titulu mistra světa a zakončila Američany pěti tituly v řadě vítězstvím 3:2 OT nad Spojenými státy v Calgary v roce 2021. Kanada v loňském finále v Dánsku porazila USA 2:1. Kanaďané jsou také obhájci olympijského vítěze poté, co na hrách v Pekingu v roce 2022 porazili Američany 3:2.

READ  Ukrajina vyhostila velvyslance v Německu, Indii, České republice, Norsku a Maďarsku